Connect with us

technologia

VII Olimpiada Geografii Bałtyckiej – 7 medali dla polskich studentów!

Published

on

W czwartek 1 lipca w Suwałkach zakończyła się VII Bałtycka Olimpiada Geograficzna (Baltic iGeo), zorganizowana przez Polskie Towarzystwo Geograficzne. W konkursie wybranym do Olimpiady National Geographic wzięło udział 29 uczniów szkół średnich z Estonii, Łotwy, Rosji i Polski. Zwycięzcą VII Olimpiady Geografii Bałtyku został Mateusz Petruich z III gimnazjum w Gdyni. Gratulacje!

Ranking medalowy

złoty medal

  • Mateusz Petruitsch (III Gimnazjum w Gdyni).

Medale srebrne:

  • Piotr Zaturniki (OWP nr III w Opolu)
  • Kajetan Rożej (ULO UMK w Toruniu)
  • Jan Machalsky (OWP nr III w Opolu)
  • Mateusz Tomicic (II Gimnazjum w Rybniku)

Brązowe medale:

  • Szymon Kłapiński (II Gimnazjum w Wałbrzychu)
  • Artur Szlęzak (Liceum Ogólnokształcące nr 3 w Katowicach)

Bałtycka Olimpiada Geograficzna

Udział w Igrzyskach Olimpijskich był nie tylko okazją do sprawdzenia się na tle rówieśników, ale także okazją do poznania walorów przyrodniczych i kulturowych regionu oraz nawiązania międzynarodowych kontaktów. Oprócz rozwiązywania zadań w programie Olimpiady znalazły się również wycieczki do najpiękniejszych zakątków Suwalszczyzny, degustacje lokalnych specjałów oraz imprezy integracyjne.

Historia Olimpiady Geografii Bałtyku sięga 2014 roku, kiedy odbyły się pierwsze zawody na Łotwie. W kolejnych latach gospodarzami była również Litwa i Rosja. Drużyna z Polski startuje w zawodach od 2015 roku, rywalizując z reprezentacjami Białorusi, Estonii, Litwy, Łotwy i Rosji. W tym roku drużyny Białorusi i Litwy nie wzięły udziału w zawodach ze względu na ograniczenia epidemiologiczne.

Baltic iGeo to także forma przygotowania do udziału w XVII Światowej Międzynarodowej Olimpiadzie Geograficznej, która odbędzie się w formacie online w sierpniu 2021 roku.

Polska drużyna została wybrana na 47. Olimpiadę Geograficzną dla Licealistów organizowaną przez Polskie Towarzystwo Geograficzne. Bałtycka Olimpiada Geograficzna jest finansowana z grantu Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Więcej informacji na stronie www.olimpiadageograficzna.edu.pl i profil na FB https://www.facebook.com/olimpiadageograficzna.

Gratulacje dla naszych graczy!

READ  Microsoft nie poprzestanie na zapowiedziach Xbox Game Pass, a Octopath Traveler to kolejny • Eurogamer.net
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.