Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Vestas otrzymuje zamówienie na 1140 MW w Polsce

Published

on

Vestas otrzymuje zamówienie na 1140 MW w PolscePod redakcją Theodore’a Reed-Martina, asystenta redakcyjnego

Energia Globalna,
Vestas otrzymał wiążące zamówienie na 1140 MW od Baltic Power Sp. z oo, spółka joint venture ORLEN SA i Northland Power Inc, na rzecz projektu morskiej energetyki wiatrowej Baltic Power w Polsce. Ogłoszenie wiążące o zamówieniu nawiązuje do komunikatu korporacyjnego Vestas nr 16/2023 z dnia 28 września 2023 r.

Vestas dostarczy, zainstaluje i uruchomi 76 turbin wiatrowych V236-15,0 MW dla projektu Baltic Power. Po ukończeniu Vestas będzie serwisować turbiny w ramach 15-letniej umowy serwisowej Active Output Management 5000 (AOM 5000), której celem jest zapewnienie optymalnej wydajności aktywów.

„Vestas, ORLEN i Northland Power mają wspólną wizję transformacji energetycznej w Polsce i jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy udostępnić nasze turbiny wiatrowe i wiedzę na potrzeby tego pionierskiego projektu na Morzu Bałtyckim” – powiedział Nils de Baar, Prezes Vestas Northern and Central Europa. „V236-15.0 MW opiera się na światowej klasy technologii i jesteśmy dumni, że turbina ta została wybrana do zasilania największego dotychczas pojedynczego projektu wiatrowego w Polsce. Dziękujemy zespołowi Baltic Power za doskonałą współpracę i profesjonalizm.”

Lokalizacja projektu to 23 km od polskiego wybrzeża Morza Bałtyckiego, w pobliżu Łeby. Rozpoczęcie dostaw turbin wiatrowych zaplanowano na pierwszy kwartał 25 r., a ich uruchomienie zaplanowano na 2026 r.

Więcej aktualności i artykułów technicznych ze światowej branży energii odnawialnej można znaleźć w najnowszym numerze magazynu Energy Global.

Wydanie Energy Global z jesieni 2023 r

Jesienne wydanie Energy Global na rok 2023 zawiera serię artykułów technicznych skupiających się na ekologicznym wodorze, technologii instalacji wiatrowych, rozwiązaniach w zakresie monitorowania łopat i nie tylko. To wydanie zawiera także raport regionalny na temat niektórych kluczowych projektów w zakresie energii odnawialnej w Australii.

Przeczytaj artykuł online pod adresem: https://www.energyglobal.com/wind/29092023/vestas-wins-1140-mw-order-in-poland/


Może Ci się spodobać

EnviroTech

Dołącz do naszej siostrzanej publikacji, Światowy cementw Lizbonie, 10–13 marca 2024 r., na pierwszej osobistej konferencji i wystawie: EnviroTech.

To ekskluzywne wydarzenie poświęcone wiedzy i nawiązaniu kontaktów gromadzi producentów cementu, liderów branży, ekspertów technicznych, analityków i innych interesariuszy w celu omówienia najnowszych technologii, procesów i polityk stosowanych w czołówce wysiłków przemysłu cementowego na rzecz zmniejszenia swojego wpływu na środowisko.

Zdobądź bilety Early Bird TERAZ »Firma Northland Power Inc. ogłosiła, że ​​projekt morskiej energetyki wiatrowej Hai Long na Tajwanie pomyślnie spełnił wszystkie warunki niezbędne do sfinalizowania długoterminowego, ekologicznego finansowania bez możliwości regresu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *