Connect with us

technologia

Valve potwierdza, że ​​skontaktowało się z Nintendo w sprawie wydania emulatora Dolphin na Steamie

Published

on

Valve potwierdza, że ​​skontaktowało się z Nintendo w sprawie wydania emulatora Dolphin na Steamie
Zdjęcie: za pośrednictwem Twittera

Pod koniec maja zespół odpowiedzialny za Dolphin Emulator ogłosił, że wydanie na Steamie zostało „przesunięte na czas nieokreślony” po skontaktowaniu się z Valve.

Rzeczniczka Valve, Kaci Aitchison Boyle, wydała teraz oświadczenie (o The Verge), potwierdzając, że Valve pierwotnie skontaktowało się z Nintendo:

Biorąc pod uwagę, że Nintendo podejmowało w przeszłości działania przeciwko niektórym emulatorom, proaktywnie zwróciliśmy im na to uwagę po tym, jak zespół Dolphin ogłosił, że wkrótce pojawi się na Steamie.

A oto pełna odpowiedź Valve, wyjaśniająca, że ​​jest to spór prawny między Nintendo a Dolphin:

Obsługujemy Steam jako otwartą platformę, ale polega ona na tym, że programiści wysyłają tylko rzeczy, które mogą legalnie rozpowszechniać. Czasami osoby trzecie zgłaszają zastrzeżenia prawne do rzeczy na Steamie, ale Valve nie jest w stanie rozstrzygać takich sporów – strony muszą iść do sądu lub negocjować między sobą. Na przykład zarzut naruszenia praw autorskich może zostać rozpatrzony w ramach procesu DMCA. Jednak w przypadku innych sporów (np. naruszenie znaku towarowego lub pozew o naruszenie umowy między deweloperem a wydawcą) nie istnieje ustawowy proces rozstrzygania sporów. W takich przypadkach generalnie wstrzymujemy dystrybucję materiału, dopóki strony nie powiadomią Valve, że rozwiązali swój spór.

Nie chcemy wydawać aplikacji, o której wiemy, że może zostać usunięta, ponieważ może to przeszkadzać użytkownikom Steam. Biorąc pod uwagę, że Nintendo podejmowało w przeszłości działania przeciwko niektórym emulatorom, proaktywnie zwróciliśmy im na to uwagę po tym, jak zespół Dolphin ogłosił, że wkrótce pojawi się na Steamie.

Na podstawie otrzymanego przez nas listu Nintendo i zespół Dolphin toczą między sobą wyraźny spór prawny, którego Valve nie może ocenić.

Rzecznik Nintendo wcześniej podzielił się następującym oświadczeniem na temat stanowiska firmy w sprawie „nielegalnych” emulatorów i kopii gier:

Nintendo jest zaangażowane w ochronę ciężkiej pracy i kreatywności inżynierów i programistów gier wideo. Ten emulator nielegalnie omija zabezpieczenia Nintendo i uruchamia nielegalne kopie gier. Używanie nielegalnych emulatorów lub nielegalnych kopii gier szkodzi rozwojowi i ostatecznie hamuje innowacje. Nintendo szanuje prawa własności intelektualnej innych firm i oczekuje od nich tego samego w zamian.

Aby uzyskać bardziej szczegółowe spojrzenie na to, co wydarzyło się do tej pory, sprawdź naszą oryginalną historię:

READ  FUNKCJA — Aplikacje do dostarczania, które sprawiają, że koncert jest „cyfrowym dzikim zachodem”

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *