Connect with us

Świat

Uznając Talibów, MEA przeciwko „Skokom z pistoletu” | Indie Aktualności

Published

on

NEW DELHI: Chociaż rząd oświadczył, że jest otwarty na współpracę z Afganistan Dyspensa, która jest gotowa chronić interesy narodu afgańskiego, jest mało prawdopodobne, aby pospieszyło się z decyzją o uznaniu Talibowiektóra dąży do międzynarodowego uznania i legitymacji.
W ostrożnej odpowiedzi na pytania o uznanie talibów Indie powiedziały w piątek, że sytuacja wciąż się rozwija i nie ma jasności co do tego, czy „każda jednostka” tworzy rząd w Kabulu. Indie, Stany Zjednoczone i inne podobnie myślące demokracje zgadzają się, że w warunkach w Kabulu konieczny jest rząd, który jest jak najbardziej inkluzywny i reprezentatywny.
Kryzys w Afganistanie: aktualizacje na żywo
Reakcje pojawiły się po tym, jak w czwartek na lotnisku w Kabulu zginęło 170 osób.
Incydenty mogą być przeszkodą Pakistanwysiłki mające na celu przekonanie rządów do uznania lub zaakceptowania talibów, zwłaszcza że domniemani sprawcy ISIS-Khorasan są zakorzenieni w pakistańskich talibach. Co ciekawe, ISIS-K dzieli śmiertelną rywalizację z talibami.

ten MÓJ ostrzegł przed „skakaniem z bronią” w kwestii uznania talibów. „Sytuacja lokalna jest niepewna. Główną troską jest bezpieczeństwo i ochrona ludzi. Obecnie istnieje niepewność lub brak jasności, czy jednostka w Kabulu tworzy rząd ”- powiedział rzecznik MEA Arindam Bagczi.
„Krąży wiele historii o tym, kto będzie w rządzie i czy rząd będzie inkluzywny, co jest inną kwestią i czy inne elementy społeczeństwa afgańskiego będą w nim reprezentowane” – dodał urzędnik. Powiedział, że Indie skupiają się na ewakuacji swoich obywateli, którzy utknęli w Afganistanie. „Nadal bardzo uważnie obserwujemy sytuację. To ewoluująca sytuacja ”- powiedział podczas briefingu medialnego.

Chcemy dobrych stosunków z Indiami: przywódcy talibów
Talibowie chcą dobrych stosunków ze wszystkimi krajami, w tym z Indiami, powiedział wysoki rangą urzędnik z grupy bojowników, kiedy obiecał, że nie pozwoli na wykorzystanie afgańskiej ziemi przeciwko żadnemu innemu krajowi.
Rzecznik talibów Zabiullah Mujahid powiedział również, że grupa, która teraz rządzi Afganistanem, postrzega Indie jako ważną część regionu. „Chcielibyśmy mieć dobre połączenia ze wszystkimi krajami, w tym z Indiami, które są ważną częścią regionu. Naszym życzeniem jest, aby Indie kształtowały swoją politykę w interesie narodu afgańskiego” – zacytował mudżahid nadawca pakistański.

READ  Aleksiej Nawalny otruty. Rzecznik Kremla: nie trzeba badać

„Mówiliśmy już, że nie pozwolimy na wykorzystanie naszej ziemi przeciwko innemu krajowi. Nasza polityka jest jasna ”- powiedział Mudżahid. Uważał, że Pakistan i Indie powinny wspólnie rozwiązywać wszystkie otwarte problemy, ponieważ oba kraje są sąsiadami, a ich interesy są ze sobą powiązane.
(z wkładami agencji)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *