Connect with us

Świat

USS John S. McCain na wodach terytorialnych Rosji

Published

on

Amerykański niszczyciel rakietowy USS John S. McCain podczas rejsu po Morzu Japońskim w basenie w pobliżu Zatoki Piotra Wielkiego, który Rosja uważała za własne wody terytorialne, był wspólnym dowództwem 7. Floty Stanów Zjednoczonych z siedzibą w Jokosuce, Japonia, we wtorek (24 listopada) z udziałem.

Rzecznik 7. Floty, kapitan marynarki wojennej z Jokosuki Joe Keiley, powiedział w oświadczeniu, że statek „korzysta ze swoich praw i wolności nawigacyjnych w pobliżu Zatoki Piotra Wielkiego”, aby sprzeciwić się „nadmiernym roszczeniom morskim Rosji”. wykazać. W tej zatoce znajduje się Władywostok z główną bazą Rosyjskiej Floty Pacyfiku.

Uznanie przez Związek Radziecki w 1984 r. Granicy między przeciwległymi stronami Zatoki Piotra Wielkiego za granicę morską, którą obecnie deklaruje Rosja, naruszyło prawo międzynarodowe, „próbę zawłaszczenia dalszych wód międzynarodowych i rozszerzenia własnych wód terytorialnych “- powiedział Keiley.

Według niego, podczas rejsu USS John S. McCain Stany Zjednoczone “pokazały, że te wody nie są morzem terytorialnym Rosji i że Stany Zjednoczone nie zgadzają się z argumentem Rosji, że Peter the Great Bay jest jej” historyczną zatoką z punktu widzenia prawa międzynarodowego “. “jest.

Od 2017 roku VII Flota systematycznie intensyfikuje tak zwaną swobodę nawigacji, czego dowodem jest wysłanie co najmniej sześciu statków do 12-milowych stref wokół naturalnych lub sztucznych obiektów lądowych na morzach wschodnich i południowochińskich, które Pekin uważa za własne wody terytorialne. . Stripes ”.

Rejs USS John S. McCain był pierwszą tego typu operacją w Zatoce Piotra Wielkiego od grudnia 2018 roku.

„Dopóki niektóre kraje będą dochodzić roszczeń morskich, które naruszają Międzynarodową Konwencję o prawie morza z 1982 r., A tym samym bezprawnie ograniczają prawa i wolności wszystkich państw, Stany Zjednoczone będą nadal bronić praw i wolności morskich gwarantowanych wszystkim” – podkreślił przesłanie Mówca VII Floty.

READ  Aleksiej Nawalny otruty. Rzecznik Kremla: nie trzeba badać

Rosyjskie Ministerstwo Obrony ogłosiło we wtorek, że USS John McCain przekroczył granicę Federacji Rosyjskiej na Morzu Japońskim, infiltrując 2 km na jej wody terytorialne. Doniesiono, że interweniował rosyjski statek Admirał Winogradow. Według ministerstwa jedność Rosji „przestała przekraczać rosyjską granicę państwową” w Zatoce Piotra Wielkiego. Ministerstwo podało, że do incydentu doszło we wtorek rano.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *