Connect with us

technologia

Usługa Google One VPN zostanie wyłączona, Pixel VPN pozostanie

Published

on

Usługa Google One VPN zostanie wyłączona, Pixel VPN pozostanie

Google One wprowadził VPN w październiku 2020 r., który później stał się dostępny dla wszystkich taryf i platform. Firma Google ogłosiła dzisiaj, że w nadchodzących miesiącach zamknie usługę Google One VPN.

Początkowo przedstawiano je jako „dodatkową ochronę telefonu z Androidem w Internecie” i „pewność, że Twoje dane są bezpieczne”, a firma opublikowała biały papier tak szczegółowo, jak to działa. Co więcej, Google miał taki Testowanie systemu przez stronę trzecią i otwarte oprogramowanie Interfejsy API klienta.

Obecnie ta sieć VPN jest dostępna w aplikacjach Google One na Androida i iOS, a także w klientach na Maca i Windowsa. Pierwotnie wymagał planu premium w wysokości 9,99 USD miesięcznie, ale w marcu 2023 r. został obniżony do oferty 1,99 USD miesięcznie.

Google „wycofuje teraz funkcję VPN”. [they] „Odkryłem, że ludzie po prostu z niego nie korzystali” – twierdzi firma 9to5Google że usunięcie umożliwi zespołowi „przeorientowanie się” i „obsługę większej liczby poszukiwanych funkcji w Google One”.

Na początku tego roku Google One osiągnął 100 milionów subskrybentów, a dyrektor generalny Sundar Pichai ogłosił, że będzie to przyszły obszar wzrostu oparty na sztucznej inteligencji. Dzisiejsza zmiana wynika z doniesienia z tego tygodnia, że ​​narzędzia do edycji AI w Zdjęciach Google staną się bezpłatne w nadchodzących miesiącach i nie będą już wymagać subskrypcji w celu nieograniczonego korzystania z Edytora Magic.

Usługa Google One VPN zostanie wyłączona w ciągu najbliższych kilku miesięcy; dokładny harmonogram nie jest jeszcze znany. Obecni użytkownicy zostaną przekierowani do alternatywnych rozwiązań VPN innych firm.

Tymczasem nie ma żadnych zmian w darmowym Pixel VPN wprowadzonym wraz z serią Pixel 7 w 2022 roku. Wtedy dostępność gwarantowana była przez pięć lat.

Tak naprawdę duża aktualizacja VPN, która zadebiutowała w Pixelu 8, pojawi się w czerwcu na Pixelach 7, 7 Pro, 7a i Fold. Te starsze telefony Pixel nie korzystają już z aplikacji Google One i przełączają się na usługę wbudowaną, co oznacza, że ​​nie ma stałego powiadomienia.

READ  Nintendo wita bogaty otwarty świat Pokémon Scarlet i Violet jako „ewolucyjny” krok w serii

VPN dostępny w Google Fi również pozostaje dostępny.

FTC: Korzystamy z generujących dochód automatycznych linków partnerskich. Więcej.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *