Connect with us

Świat

USA żądają negatywnych testów Covid dla pasażerów z Chin

Published

on

Stany Zjednoczone oświadczyły, że będą wymagać negatywnych testów Covid-19 dla pasażerów podróżujących z Chin, ponieważ kraje pospiesznie nałożyły ograniczenia w odpowiedzi na gwałtowny wzrost liczby przypadków w kraju po nagłym zakończeniu polityki powstrzymywania Covid-19 w Pekinie.

Ruch Waszyngtonu w środę nastąpił zaledwie kilka godzin po tym, jak Włochy powiedziały, że przetestują wszystkich przylatujących pasażerów linii lotniczych Chiny dla wirusa, stając się pierwszym krajem zachodnim, który przyjął nowe zasady w odpowiedzi na gwałtowny wzrost infekcji.

Centra Kontroli i Zapobiegania Chorób poinformowały, że podróżni wchodzący na pokład USA z Chin, Hongkongu i Makau będą wymagać negatywnego wyniku od 5 stycznia covid Test lub dowód wyzdrowienia z poprzedniej infekcji. Wymogi dotyczą również pasażerów wjeżdżających do Stanów Zjednoczonych przez kraj trzeci oraz pasażerów przesiadających się do innych miejsc docelowych przez Stany Zjednoczone.

Środki mają na celu „spowolnienie” „rozprzestrzeniania się” wirusa w Stanach Zjednoczonych. wzrost w Chinach i są wdrażane z powodu „braku odpowiednich i przejrzystych danych epidemiologicznych i sekwencji genomu wirusowego zgłaszanych z Pekinu” – powiedział CDC w oświadczeniu. Chińskie władze przestały publikować codzienne liczby przypadków i zawęziły definicję oficjalnych przypadków Covid i zgonów.

Ambasada Chin w Stanach Zjednoczonych nie odpowiedziała natychmiast na prośbę o komentarz.

Tymczasem Włochy przetestują wszystkich pasażerów przybywających z Chin. Orazio Schillaci, włoski minister zdrowia, powiedział w środę, że restrykcje wprowadzone przez Rzym są „niezbędne do zapewnienia nadzoru i wykrywania możliwych wariantów wirusa w celu ochrony ludności Włoch”.

Po posiedzeniu gabinetu Schillaci wezwał UE do nałożenia wymogu testowania w całym bloku, o który, jak mówi, Włochy napisały do ​​Komisji Europejskiej z prośbą.

„Wielu chińskich pasażerów przyjeżdża do Włoch z krajów strefy Schengen” – powiedział, odnosząc się do strefy swobodnego podróżowania bloku. „To oczywiste i ważne, aby zaangażować kraje europejskie w tę inicjatywę”.

READ  Dziewięć osób zginęło w katastrofie lotniczej na Dominikanie

Włoski minister zdrowia Orazio Schillaci wzywa do przeprowadzenia testów w całej UE dla pasażerów przybywających z Chin © Alessia Pierdomenico/Bloomberg

Posunięcie Włoch nastąpiło po stwierdzeniu wysokiego wskaźnika infekcji Covid wśród pasażerów dwóch lotów poświątecznych, które wylądowały na lotnisku Malpensa w Mediolanie z Chin.

Podczas lotu z 92 pasażerami 38 procent uzyskało wynik pozytywny, podczas gdy podczas drugiego lotu ze 120 pasażerami 52 procent uzyskało wynik pozytywny, powiedział dziennikarzom urzędnik ds. Zdrowia regionu Lombardii.

Włochy desperacko chcą uniknąć powtórki z marca 2020 r., kiedy to jako pierwszy kraj europejski stanął w obliczu poważnej epidemii koronawirusa, który ogarnął świat i zabił miliony ludzi.

Niektóre kraje azjatyckie, w tym Japonia, Indie i Tajwan, również nałożyły wymagania dotyczące testów dla chińskich przybyszów w oczekiwaniu na gwałtowny wzrost liczby odwiedzających po administracji prezydenta Xi Jinpinga skreślił to, co zostało zerowego reżimu Covid, który odciął ją od świata na prawie trzy lata. Od piątku Japonia ograniczy przyloty z Chin i Makau do czterech wyznaczonych lotnisk w Tokio, Osace i Nagoi.

Chiny są w uścisku bezprecedensowej fali COVID-19, która każdego dnia zaraża dziesiątki milionów ludzi. Jednocześnie dobiegł końca koniec polityki zero Covid Wzrost popytu na podróże międzynarodowe po tym, jak Pekin ogłosił w poniedziałek, że zniesie wiele pozostałych środków od 8 stycznia. Witryna rezerwacji podróży Trip.com podała, że ​​chińskie rezerwacje wyjazdowe wzrosły we wtorek o ponad 250 procent w porównaniu z poprzednim dniem.

Rzecznik chińskiego MSZ Wang Wenbin nazwał środową krytykę ponownego otwarcia „stronniczą, oczerniającą Chiny i motywowaną politycznie”.

„Środki zwalczania Covid-19 muszą być oparte na nauce i proporcjonalne, bez zakłócania normalnej wymiany międzyludzkiej” – powiedział.

Inne kraje również rozważają ograniczenia. Jürgen Hardt, rzecznik CDU ds. polityki zagranicznej, wezwał w środę do zawieszenia wszystkich lotów z Chin do Niemiec.

„Eksplodujące liczby Covid w Chinach zagrażają całemu światu nową falą infekcji” – powiedział grupie medialnej RND. „Tylko wtedy, gdy będziemy pewni, że nie ma zagrożenia nową, niebezpieczną mutacją z Chin, możemy wznowić połączenia lotnicze”.

Sebastian Gülde, rzecznik Federalnego Ministerstwa Zdrowia, powiedział, że władze „bardzo uważnie monitorują sytuację w Chinach”.

„Ale jak dotąd nic nie wskazuje na to, by z tej epidemii wyłoniła się bardziej niebezpieczna mutacja” – powiedział. Oznaczało to, że nie było powodu, aby ogłaszać Chiny obszarem wariantu wirusa, co powodowałoby ograniczenia w podróżowaniu osób przybywających z tego kraju.

Wielka Brytania powiedziała, że ​​nie rozważa ograniczeń dla podróżnych z Chin.

Dodatkowe relacje Giuliany Ricozzi w Rzymie, Guya Chazana w Berlinie i Jasmine Cameron-Chileshe w Londynie

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *