Connect with us

Świat

Włoski urzędnik nazywa turystów „wandalami” po incydencie wirusowym: „Brak szacunku dla naszego dziedzictwa kulturowego”

Published

on

Włoski urzędnik nazywa turystów „wandalami” po incydencie wirusowym: „Brak szacunku dla naszego dziedzictwa kulturowego”

W Rzymie turysta wspiął się na arcydzieło baroku, Fontannę di Trevi Napełnij jej butelkę wodą zaledwie kilka miesięcy po Brytyjczyku wyrzeźbił inicjały jego i jego dziewczyny do Koloseum, starożytnego amfiteatru, który istnieje od tysięcy lat.

W Wenecji brytyjski turysta zignorował ostrzeżenia widzów, po czym skoczył z pięciu pięter i rzucił się twarzą w dół do jednego z wpisanych na listę UNESCO kanałów miasta.

W Paryżu, dwóch pijanych Amerykanów znaleziono śpiących na szczycie słynnej Wieży Eiffla. Zaledwie kilka dni później mężczyzna wspiął się na szczyt wieży i zeskoczyćrozkładanie spadochronu.

Incydenty te skłoniły europejskich urzędników do zażądania, aby turyści zostali pociągnięci do odpowiedzialności za swoje wykroczenia. Daniela Santanchè, włoska minister turystyki, powiedziała, że ​​nadszedł czas, aby rządy się rozprawiły.

„Ci turyści są również wandalami, ponieważ nie mają szacunku dla naszego dziedzictwa kulturowego, które należy nie tylko do Włoch, ale do całego świata” – powiedziała Santanchè. „Przedstawiliśmy rachunek z bardzo prostą koncepcją: kto go złamie, płaci za to”.

W kwietniu miasto Amsterdam wydało jeden surowe ostrzeżenie dla brytyjskich turystów: „Przyjeżdżasz do Amsterdamu na chaotyczną noc? Nie zbliżaj się.”

Dostępność marihuany i rekreacyjnego seksu sprawiła, że ​​stało się to popularnym miejscem imprez dla zagranicznych gości. Urzędnicy też mają Ustaw limity na te czynności w odpowiedzi na skargi mieszkańców.


Wideo przedstawiające turystę wyrzeźbionego w rzymskim Koloseum wywołuje oburzenie

Niektóre kraje podjęły bardziej kreatywne działania. W Hiszpanii miejscowi zaczęli umieszczać na plaży znaki ostrzegające turystów przed fałszywymi zagrożeniami, takimi jak meduzy i spadające kamienie.

Część wzrostu niewłaściwego postępowania przypisuje się a wzrost turystyki. W porównaniu z zeszłym latem, z samych tylko USA przyjeżdża do Europy o 55% więcej turystów.

Lukrecja Miseri, Ph.D. Student z Rzymu powiedział, że masowy napływ i okropne zachowanie utrudniają życie w mieście.

„Czuję ogromną złość… To naprawdę niefortunne” – powiedziała. – Nie możesz tak po prostu przyjść i robić, co chcesz.

READ  Po porannym ataku na bazę lotniczą Erbil Stany Zjednoczone przeprowadzają ataki powietrzne na bojowników w Iraku
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *