Connect with us

Gospodarka

USA rozmawiają z Polską o „zbrojeniu wojskowym Rosji pod Ukrainą”

Published

on

Amerykański doradca ds. bezpieczeństwa Jake Sullivan przeprowadził w poniedziałek (czasu lokalnego) rozmowę telefoniczną z szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego Pawłem Solochem i szefem Biura Polityki Międzynarodowej Jakubem Kumochem.

„Wymienili poglądy na temat rozbudowy rosyjskiej armii w pobliżu granicy z Ukrainą i potwierdzili znaczenie jedności sojuszników w wysiłkach dyplomatycznych i odstraszających” – powiedziała rzeczniczka Rady Bezpieczeństwa Narodowego Emily Horne w oświadczeniu z poniedziałku (czasu lokalnego).

Sullivan powtórzył poparcie USA dla artykułu 5 Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego i podkreślił gotowość Stanów Zjednoczonych do pomocy naszym sojusznikom na wschodniej flance w obronie ich krajów.

Sullivan wyraził również uznanie dla prezydenta Bidena dla weto polskiego prezydenta Dudy wobec kontrowersyjnej zmiany mediów, zauważając, że wysłał pozytywny sygnał tuż przed przejęciem przez Polskę przewodnictwa w Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie 1 stycznia. mówi w deklaracji.

(Tylko nagłówek i obraz tego raportu mogły zostać zmienione przez personel Business Standard; reszta treści jest generowana automatycznie z kanału syndykowanego).

Drogi Czytelniku,

Business Standard zawsze starał się dostarczać aktualne informacje i komentarze na temat wydarzeń, które są dla Ciebie interesujące i które mają daleko idące konsekwencje polityczne i gospodarcze dla kraju i świata. Wasze zachęty i ciągłe informacje zwrotne w celu ulepszenia naszej oferty tylko wzmocniły naszą determinację i zaangażowanie w te ideały. Nawet w tych niespokojnych czasach związanych z Covid-19 nadal staramy się informować Cię na bieżąco o wiarygodnych wiadomościach, autorytatywnych poglądach i zwięzłych komentarzach na temat bieżących spraw.
Mamy jednak prośbę.

W walce z ekonomicznymi skutkami pandemii potrzebujemy Waszego wsparcia jeszcze bardziej, abyśmy mogli nadal oferować Wam treści wysokiej jakości. Nasz model subskrypcji spotkał się z zachęcającą odpowiedzią wielu z was, którzy subskrybowali nasze treści online. Więcej subskrypcji naszych treści online może tylko pomóc nam osiągnąć nasze cele, jakim jest oferowanie jeszcze lepszych i bardziej odpowiednich treści. Wierzymy w wolne, uczciwe i wiarygodne dziennikarstwo. Twoje wsparcie w postaci większej liczby subskrypcji może pomóc nam ćwiczyć dziennikarstwo, któremu jesteśmy oddani.

READ  Zagraniczni dygnitarze gratulują nominacji nowemu ministrowi spraw zagranicznych Gruzji

Wspieraj wysokiej jakości dziennikarstwo i Subskrybuj Business Standard.

Edytor cyfrowy

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.