Polska rozbija San Marino, Fabiański wycofuje się z kadry narodowej

Polak Łukasz Fabiański reaguje, machając do fanów po zmianie w ostatnim meczu dla Polski na PGE Narodowym, Warszawa, Polska, 9 października 2021 r. [Photo/Agencies]

WARSZAWA – Polska pokonała San Marino 5:0 w eliminacjach do Mistrzostw Świata FIFA, a bramkarz Łukasz Fabiański został w sobotę oficjalnie wyeliminowany z reprezentacji w Warszawie.

Zaledwie 10 minut zajęło gospodarzom przełamanie impasu, gdy po dośrodkowaniu Przemysława Plachety z lewej strony Elii Benedittini głową skierował Karol Świderski.

W 20. minucie obrońca San Marino Cristian Brolli zaskoczył własnego bramkarza, gdy bezskutecznie próbował zablokować dośrodkowanie Przemysława Frankowskiego.

Polacy zakończyli spotkanie pięć minut po przerwie, kiedy Tomasz Kędziora strzelił z bliskiej odległości 3:0. W końcówce nie przegapili swoich szans rezerwowi Adam Buksa i Krzysztof Piątek.

Sobotni mecz był ostatnim występem w reprezentacji Polski Łukasza Fabiańskiego bramkarza West Ham United. 36-latek zapowiedział, że odejdzie z kadry narodowej.

Fabiański rozpoczął grę między słupkami iw 57. minucie został zastąpiony przez Radosława Majeckiego. Bramkarz nie mógł powstrzymać łez, gdy zarówno koledzy z drużyny, jak i widzowie głośno go oklaskiwali.

Anglia jest bliska zdobycia miejsca w finałach Mistrzostw Świata, prowadząc grupę z 19 punktami. Polska jest na trzecim miejscu z 14 punktami, o jeden mniej niż druga w rankingu Albania.

Drużyny spotkają się we wtorek w Tiranie. Spotkanie będzie kluczowe dla obu stron, ponieważ tylko zwycięzca z każdej grupy zakwalifikuje się bezpośrednio do finału Pucharu Świata, podczas gdy wicemistrzowie awansują do play-offów.

READ  W Bristolu ponownie pojawia się autobus Badgerline, który zabiera ekipę filmową do Polski roku 1981