Connect with us

Świat

Urzędnik służby zdrowia z Missisipi twierdzi, że w nadchodzących dniach stan zobaczy wiele zgonów z powodu Covid

Published

on

Personel medyczny Delta Health Centre będzie czekał w styczniu.

Spencera Platta | Obrazy Getty

Rosnące przypadki Covid-19 i pobyty w szpitalu w Mississippi zwiększają śmiertelność w całym stanie, powiedział stanowy komisarz ds. zdrowia.

„W nadchodzących dniach zobaczymy wiele zgonów, to po prostu nieuniknione” – powiedział dr. Funkcjonariusz stanu Mississippi Thomas Dobbs podczas rozmowy informacyjnej w środę.

Według Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa liczba przypadków Covid gwałtownie wzrosła w zeszłym miesiącu w Mississippi, wzrastając prawie dziesięciokrotnie ze średniej siedmiodniowej wynoszącej 267 nowych przypadków dziennie miesiąc temu do 2640 we wtorek. Liczba zgonów, choć wciąż stosunkowo niska, wzrosła ze średniej siedmiodniowej wynoszącej około 3 zgonów dziennie miesiąc temu do ponad 13, jak pokazują dane.

Według Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej szpitale stanowe są przepełnione pacjentami z Covid, którzy zajmują około 47% dostępnych stanowych łóżek intensywnej opieki.

Większość ostatnich hospitalizacji dotyczyła osób w wieku poniżej 50 lat, a stan przyjmuje więcej dzieci niż zeszłej zimy, powiedzieli urzędnicy stanu zdrowia. Obecnie sześcioro dzieci z Covid znajduje się na oddziale intensywnej terapii w całym stanie, z czego czworo z nich podtrzymuje życie i tylko jeden szpital dziecięcy w tym stanie.

„Będziemy oglądać więcej tego, zwłaszcza gdy będziemy oglądać transmisje w warunkach szkolnych” – powiedział Dobbs.

Powiedział, że około 97% nowych przypadków w stanie dotyczy osób nieszczepionych, a zdecydowana większość zgonów po nowych przypadkach będzie dotyczyła osób nieszczepionych. Dzienny pobyt w szpitalu w stanie jest na najwyższym poziomie od początku pandemii.

„Nie mielibyśmy takiej sytuacji, gdybyśmy mieli wyższy wskaźnik szczepień” – powiedział Dobbs.

Stan ma najniższy wskaźnik szczepień na mieszkańca w Stanach Zjednoczonych, ale według stanowych urzędników ds. zdrowia liczba dziennych szczepień potroiła się w ciągu ostatniego miesiąca z powodu rozprzestrzeniania się dominującego wariantu Delta.

READ  Według badań WHO / ILO 745 000 ludzi umiera każdego roku z powodu długich godzin pracy

Szczepienie zajmie tygodnie, aby zapewnić odpowiednią ochronę, powiedział Dobbs. Pacjenci są obecnie odrzucani z ruchliwych lokalnych szpitali i przekierowywani do innych szpitali w stanie, który może znajdować się wiele kilometrów od miejsca zamieszkania pacjenta.

„Nie zdziw się, jeśli zachorujesz i wylądujesz w szpitalu oddalonym o 200 mil” – powiedział Dobbs.

Urzędnicy służby zdrowia z Missisipi twierdzą, że w nadchodzących tygodniach nie widzą żadnego spadku liczby przypadków lub hospitalizacji. „Nie widzę żadnego spadku w najbliższej przyszłości” – powiedział Dobbs.

Szczepienia to najlepszy sposób na powstrzymanie rozprzestrzeniania się wariantu Delta, powiedział. Jeśli ktoś nie jest zaszczepiony, powinien nosić maskę w miejscach publicznych, zwłaszcza w pomieszczeniach, i unikać zgromadzeń, na których może dojść do transmisji.

„Rozumiem ludzkie pragnienie wolności osobistej, ale jesteśmy w tym razem i to, co robisz, wpływa na wszystkich” – powiedział Dobbs.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *