Connect with us

Najważniejsze wiadomości

GraphCore otwiera duże centrum badawczo-rozwojowe w Polsce

Published

on

Centrum rozwoju GraphCore w Gdańsku będzie docelowo gościć największy zespół programistyczny firmy poza Wielką Brytanią.

Brytyjska firma, która posiada 682 miliony dolarów, obejmuje opracowanie stosu oprogramowania Poplar AI, który umożliwia duże wdrożenia, takie jak centra danych AI w chmurze. Personel zapewni również bezpośrednie wsparcie klientom Graphcore.

Wraz z rozwojem zespołu Graphcore zatrudni również inżynierów, którzy będą wspierać możliwości wynikające z konwergencji AI i HPC. Systemy oprogramowania Graphcore są opracowywane razem ze sprzętem Intelligence Processing Unit (IPU).

Polska zbudowała reputację rozwijającej się doskonałych lokalnych inżynierów oprogramowania, a także okazała się atrakcyjnym miejscem dla talentów przenoszących się z innych części świata, podała firma. Intel, Amazon i szereg innych firm technologicznych otworzyło już duże operacje w Gdańsku.

„Cieszymy się, że Graphcore, wiodący innowator w sektorze AI, wybrał Gdańsk na swoje nowe centrum rozwoju oprogramowania” – powiedział Piotr Mieczkowski, dyrektor zarządzający Fundacji Digital Poland. „Jak pokazuje nasz raport o stanie polskiej AI w 2021 roku, Polska plasuje się w czołówce krajów europejskich pod względem dostępności specjalistów w branży. Graphcore bez wątpienia na tym skorzysta. Zainteresowanie kapitałem zagranicznym potwierdza pozycję kraju i wkład w rozwój technologii AI.”

Biuro Graphcore będzie zlokalizowane w Alchemii, drugim co do wielkości centrum biznesowym w północnej Polsce, w pobliżu Uniwersytetu Gdańskiego i Lotniska im. Lecha Wałęsy.

www.graphcore.ai

Powiązane artykuły

Więcej artykułów na temat eeews Europe

READ  Holandia przeciwko Polsce - Raport z meczu piłki nożnej - 4 września 2020 r
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *