Connect with us

Nauka

Uruchomienie satelity NRO przez ULA wstrzymane po przerwaniu gorącego pożaru Delta 4 Heavy

Published

on

Wystrzelenie NROL-44 zostało przerwane trzy sekundy przed startem Delta 4 Heavy z Space Launch Complex-37 na Cape Canaveral

WASZYNGTON – Ciężka rakieta United Launch Alliance Delta 4 przenosząca satelitę szpiegowskiego sklasyfikowanego przez National Reconnaissance Office pozostaje na ziemi po misji przerwanej 29 sierpnia podczas sekwencji zapłonu przed planowanym startem na wschód o 3:28.

Wystrzelenie NROL-44 zostało przerwane trzy sekundy przed startem rakiety z Space Launch Complex-37 w Cape Canaveral Air Force Station na Florydzie.

Automatyczne przerwanie zostało wywołane przez gorący pożar po tym, jak trzy silniki Delta 4 Heavy zapaliły się, ale następnie się wyłączyły. CEO ULA Tory Bruno powiedział na Twitterze, że przyczyna „wydaje się tkwić w systemie naziemnym”. Powiedział, że system przerwania „działał tak, jak miał na celu ochronę pojazdu i ładunku”.

ULA powiedział w oświadczeniu, że „dokonuje przeglądu wszystkich danych i określi dalszą drogę”. Kolejna próba uruchomienia nie nastąpi przez co najmniej siedem dni.

Była to trzecia próba startu w ciągu tylu dni po dwóch szorach – jednej 26 sierpnia na życzenie klienta i drugiej 27 sierpnia wynikającej z problemu technicznego z naziemnym systemem sterowania pneumatycznym.

Start 29 sierpnia pierwotnie zaplanowano na 2:04 w nocy, ale został opóźniony przez anomalię termiczną z powodu niższej niż oczekiwano temperatury w jednym z przedziałów rakiety.

READ  Totalna obrona dla New Age. Szwedzki ekspert: Zwiększenie liczebności Sił Zbrojnych to wyzwanie [INTERVIEW]
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.