Connect with us

Sport

Polska reprezentacja. Drużyna Brzęczka rozpoczyna zgrupowanie w specjalnych warunkach

Published

on

Polscy piłkarze wystartują w Warszawie w poniedziałek – na wyjątkowych warunkach – przed wyjazdowymi meczami z Holandią oraz Bośnią i Hercegowiną w Lidze Narodów. W związku z pandemią koronawirusa są oddzielani od fanów i mediów. Pierwsze testy zostaną zdane we wtorek.

Polacy zmierzą się z Holendrami w Amsterdamie 4 września, a Bośniakami trzy dni później w Zenicy. Oba spotkania rozpoczynają się o 20.45. Oprócz tych drużyn Włochy należą również do grupy 1 najwyższej ligi Ligi Narodów UEFA.

Przed obydwoma wrześniowymi meczami, pierwszymi z udziałem reprezentacji w 2020 roku, zgrupowanie odbędzie się w Warszawie. Odbywa się to w sposób szczególny z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa podczas pandemii.

Z tego powodu wykluczony jest kontakt z osobami postronnymi, a konferencje prasowe z managerem i zawodnikami odbywają się wyłącznie w formie filmów.

– Gracze i inni członkowie drużyny zostaną przetestowani pod kątem koronawirusa we wtorek. Podobnie będzie w sobotę. To są procedury UEFA. Punkt należy sprawdzić przed każdym meczem – powiedział rzecznik prasowy reprezentacji i PZPN Jakub Kwiatkowski, który wcześniej przypomniał, że UEFA sporządziła specjalny „protokół medyczny”.

Jest to kilkudziesięciostronicowy protokół medyczny spisany przez specjalistów z zakresu zdrowia i zawierający wszystkie wytyczne. Wszystkie związki i kluby uczestniczące w Mistrzostwach Europy otrzymały obszerny dokument.

Podczas grupowania obowiązują specjalne zasady, w tym poruszanie się po hotelu i wycieczki.

– Wiadomo, że piłkarze nie powinni spotykać się z ludźmi spoza reprezentacji. Zgodnie z przepisami w różnych pomieszczeniach mamy obowiązek nosić maski, np. B. Korytarze hotelowe. Tym razem będziemy korzystać z dwóch trenerów dla zawodników i personelu. Chodzi o to, żeby każdy znalazł się odpowiednio w środku tych autobusów. Wspólne posiłki? Tak, gracze będą jedli razem, ale zapewne ustawimy kilka okrągłych stołów – dodał Kwiatkowski.

READ  M-Sport Poland wprowadza na rynek zupełnie nową serię marki ERC DirtFish

Podopieczni Jerzego Brzęczka mają być obecni na zgrupowaniu w poniedziałek 13, choć nie wszyscy zdążają na czas. – Może kilku graczy przyjdzie trochę później. Na przykład powiedział Jacek Góralski, który będzie bardzo daleko od Kazachstanu (jest w Kajrat Ałmaty – red.) – rzecznik zespołu.

Kapitan Robert Lewandowski nie zagra w meczach reprezentacji we wrześniu. Piłkarz, który 23 sierpnia triumfował w Lidze Mistrzów z Bayernem Monachium w Lizbonie, potrzebuje przerwy. – Rozmawiałem z Robertem i razem zdecydowaliśmy, że to dla niego najlepszy czas na dłuższy odpoczynek fizyczny i psychiczny po tak forsownych meczach. Dlatego nie weźmie udziału we wrześniowym zgrupowaniu. Przede wszystkim, że przed nim kolejny intensywny sezon, który zakończy się tak ważnymi dla nas Mistrzostwami Europy – niedawno zatwierdzony trener Brzęczek, cytowany na stronie PZPN.

Arkadiusz Reca, wypożyczony niedawno SPAL Ferrara przez Atalantę Bergamo, nie zagra w kolejnych meczach reprezentacji.

Holendrzy też mają swoje problemy. Były trener tego kraju Ronald Koeman zaczął ostatnio trenować Barcelonę. W tej sytuacji „Oranges” ma być prowadzony przez Dwighta Lodewegesa jako tymczasowego trenera, który pracuje z Koemanem od dwóch lat. Daley Blind martwił się o zespół na mecz z Polską.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *