Connect with us

technologia

UPDATE 1-Facebook inwestuje 50 milionów dolarów, aby zbudować „Metaverse” w odpowiedzialny sposób

Published

on

(Nowość w całym tekście, dodaje szczegóły dotyczące Instagram Kids)

Od Sheili Dang

27 września (Reuters) – Facebook Inc zainwestuje 50 milionów dolarów we współpracę z organizacjami w celu stworzenia tego, co znane jest jako Metaverse https://www.reuters.com/technology/facebook-sets-up-new-team-work-metaverse – buduj odpowiedzialnie. 26.07.2021 – cyfrowy świat, w którym ludzie mogą używać różnych urządzeń do poruszania się i komunikowania w wirtualnym środowisku, powiedział w poniedziałek.

Facebook, największa na świecie sieć społecznościowa, dużo zainwestowała w rzeczywistość wirtualną i rozszerzoną, opracowała sprzęt, taki jak gogle Oculus VR, oraz pracowała nad okularami AR i technologiami bransoletek. Firma została skrytykowana za wpływ na bezpieczeństwo w sieci.

Nowy program XR i fundusz badawczy będą inwestować pieniądze na całym świecie w ciągu dwóch lat, aby zapewnić, że technologie Metaverse są „integracyjne i wzmacniające”, powiedział Facebook.

Firma planuje współpracować z badaczami w czterech obszarach, w tym prywatności i bezpieczeństwa, aby użytkownicy mogli uzyskać pomoc, jeśli nie czują się komfortowo z czymś, co widzą w Metaverse.

Bada również, jak rozwijać technologie, które są inkluzywne i dostępne dla wszystkich użytkowników, a także „zachęcają do konkurencji w powstającej branży”, dodał Facebook w poście na blogu.

Facebook zmierzył się z wieloma problemami internetowymi, takimi jak rozprzestrzenianie się dezinformacji i negatywny wpływ mediów społecznościowych na nastolatków.

Również w poniedziałek Facebook ogłosił, że zawiesił rozwój Instagram Kids, aplikacji, która dostarcza treści odpowiednie dla wieku dzieci poniżej 13 roku życia. Amerykańscy prawodawcy i grupy poparcia powołali się na obawy związane z bezpieczeństwem i poprosili Facebooka o zaprzestanie uruchamiania planów.

Menedżer Facebooka ma zeznawać podczas czwartkowego przesłuchania w Senacie USA na temat wpływu aplikacji Instagram na zdrowie psychiczne młodych użytkowników.

Howard University w Waszyngtonie jest jednym z pierwszych partnerów nowego funduszu Metaverse Facebooka, który będzie badał historię różnorodności w branży technologii informatycznych i jak może kształtować możliwości w Metaverse.

READ  Polski Trybunał Konstytucyjny jest nielegalny - twierdzi Europejski Trybunał Sprawiedliwości

Seoul National University i University of Hong Kong będą badać bezpieczeństwo, etykę i odpowiedzialne projektowanie, powiedział Facebook. (Raportowanie Sheili Dang w Dallas Editing przez Matthew Lewisa i Davida Gregorio)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *