Connect with us

Sport

Ahmed Amir jest pierwszym mistrzem świata w MMA w Egipcie; Myśliwiec BRAVE CF detronizuje Amina Ayouba w Polsce – CONAN Daily

Published

on

Ahmed „Rzeźnik” Amir, 29 lat, jest pierwszym egipskim artystą sztuk walki, który zdobył tytuł mistrza świata w MMA. Obecnie jest z ODWAŻNA grupa zadaniowa, z siedzibą w Seef w Bahrajnie.

Historia powstała, gdy Amir rzucił wyzwanie ówczesnemu mistrzowi świata wagi lekkiej BRAVE CF Amin „dzikość” Ayoub, 25, z Francji w głównym wydarzeniu „ODWAŻNY CF 54„W Koninie 25 września 2021 r. Po pięciu pięciominutowych rundach walka o tytuł była w rękach sędziów.

Na koniec sędzia podniósł rękę Amira, który został ogłoszony zwycięzcą jednogłośną decyzją. Trzej sędziowie ocenili walkę na 48-47, wszyscy na korzyść rywala egipsko-bahrajńskiego.

Ahmed Amir (© Federacja BRAVE Combat)

Amir przekwalifikowuje się CHD MMA w Bahrajnie. Uczestniczy w BRAVE CF od pierwszego wydarzenia promocyjnego 23 września 2016 w Isa Town w Bahrajnie.

Ufundowane we współpracy z Ekskluzywne Mistrzostwa Galany, „BRAVE CF 54” oznaczało dziewiątą walkę BRAVE CF Amira. Dzięki swojemu triumfowi został pierwszym wojownikiem z Egiptu, który został mistrzem świata w sztukach walki.

Zawodnik KHK MMA odłożył prawdziwą klinikę zapaśniczą z absolutną kontrolą nad poziomami, zdobywając obalenia w każdej rundzie walki. Walka o tytuł rozpoczęła się gorączkowo, gdy pretendentowi udało się zapewnić wczesne obalenie.

Jednak Ayoub jest znany ze swoich umiejętności grapplingu. Nawet kiedy pracował od dołu, był bardzo aktywny w swojej czujności.

.

Kiedy Ayoub próbował uwięzić omoplatę, on i Amir wstali ponownie. Broniący tytułu połączył kilka dobrych ciosów, ale został ponownie pokonany przez swojego rywala na krótko przed końcem rundy.

W drugiej rundzie, gdy Ayoub nabierał coraz większej pewności siebie do pokonania, Amir poszedł po kolejny obalenie i prawie wpadł w gilotynę. Uwolniony od uległości, broniący tytułu wyprzedził gardę i gdy jeszcze się wspinali, zdołał odzyskać połowę, a potem pełną gardę.

W trzeciej rundzie Ayoub narzucił swój kickboxing na poziom mistrza Europy i odrzucił obalenia Amira. Przez co najmniej większość okrążenia pretendent zdobył obalenie, a na zegarze pozostało 30 sekund.

Gdy Ayoub brał udział w rundach mistrzowskich, Ayoub wykonywał kolejne obalanie od Amira i tym razem udało mu się odwrócić pozycję tylko po to, by ją odwrócić ponownie, z pretendentem zajmującym najwyższą pozycję i pracującym nad swoją ziemią i wagą. Zawodnik uniknął próby zablokowania ręki pod koniec rundy i zdobył kolejny rzut, zanim zadzwonił pas.

Piąta runda była walką prawie całkowicie na ziemi, z serią podcięć, przewrotów i prób wykańczania, w tym bardzo niekonwencjonalnym duszeniem trójkątnym odwróconym przez Ayouba, ale Amir zakończył walkę z przodu, zdobywając kluczowe punkty i uszkadzając obrońców mistrzem przez ostatnie kilka sekund. Po historycznym zwycięstwie nowy mistrz świata wagi lekkiej BRAVE CF powiedział: „To prezent urodzinowy dla Jego Wysokości Szejka Khaleda bin Hamada Al Khalifa”.

– Bardzo dziękuję – kontynuował Amir. „Chciałbym również podziękować mojemu zespołowi z KHK MMA. Z głównym trenerem, takim jak Eldar Eldarov, wszystko będzie bardzo łatwe ”.

READ  Pierwszy projekt BRAVE CF w Polsce przejdzie do historii
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *