Connect with us

Świat

Upadek mieszkania w Miami: działania ratownicze zagrożone w miarę zbliżania się burzy tropikalnej | Zawalenie się mieszkania w Miami

Published

on

Wzmożona akcja ratunkowa na zawalonym budynku kondominium w Surfside w pobliżu Miami stoi przed nowymi zagrożeniami ze strony pogody, gdy burza tropikalna Elsa zaczęła bić Florydę na ścieżce, która oszczędziłaby większość południa stanu.

Spodziewano się ulewnych deszczy w Surfside, gdzie budynek zawalił się 24 czerwca, gdy Elsa podniosła się we wtorek. Burza może ponownie przekształcić się w huragan, zanim uderzy w ląd gdzieś pomiędzy Tampa Bay i Big Bend na Florydzie i przeleci północną Florydę, twierdzą prognozy.

Grupy poszukiwawcze mogą działać w deszczu, ale pioruny z niepowiązanych burz zmusiły je do chwilowego wstrzymania, a część garażu w gruzach wypełniła się wodą, powiedzieli urzędnicy.

Opóźnienia sfrustrowały ratowników, powiedziała burmistrz Miami-Dade Daniella Levine Cava.

„Naprawdę żyją, aby ratować życie i pchali się do przodu bez względu na to, co rzucono im na drogę” – powiedziała na wieczornej konferencji prasowej.

Mimo to załogi zyskały duży impuls, gdy niestabilna pozostała część budynku Champlain Towers South zawaliła się w niedzielę. Rozbiórka – wywołana obawami, że konstrukcja może się zawalić – pozwoliła ratownikom wejść do wcześniej niedostępnych miejsc, w tym do sypialni, w których w czasie katastrofy uważano, że śpią ludzie.

Odkryto cztery kolejne ofiary, co podniosło liczbę ofiar śmiertelnych do 28. Kolejnych 117 osób zaginęło.

„Witryna jest teraz bardziej ruchliwa i bardziej aktywna niż widziałem od początku, teraz, gdy uszkodzony budynek został rozebrany”, powiedział burmistrz Surfside Charles Burkett, dodając, że ciężki sprzęt może teraz swobodnie przemieszczać się po terenie.

Ratownicy mieli nadzieję uzyskać wyraźniejszy obraz pustych przestrzeni, które mogą znajdować się w gruzach, gdy szukali ludzi wciąż uwięzionych pod zawalonym skrzydłem budynku, ale znaleźli bardzo niewiele pustych przestrzeni, powiedział zastępca komendanta straży pożarnej w Miami – Dade, Raide Jadallah, członkowie rodziny późny poniedziałek.

Nikt nie został uratowany od pierwszych godzin po zawaleniu, ale ratownicy nadal mieli nadzieję na ponowne połączenie bliskich.

„Nadal koncentrujemy się na naszym głównym zadaniu, jakim jest pozostawienie żadnego kamienia na głowie, znalezienie jak największej liczby osób i udzielenie pomocy rodzinie i bliskim niektórych odpowiedzi lub doprowadzenie ich do końca” – Kapitan straży pożarnej z Miami, powiedział Ignatius Carroll.

READ  Film pokazuje cudowny moment, w którym mężczyzna przyłapuje malucha spadającego z szóstego piętra budynku w Chinach
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.