Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Marczyk: Łotwa lepsza od podium w ERC Polska – FIA ERC

Published

on

Marczyk: Łotwa jest na podium lepiej niż ERC Polska

Miko Marczyk ocenił swoją jazdę na szóste miejsce w Rajdzie Liepja nawet lepiej niż jego występ, którym w zeszłym miesiącu wjechał na swoje pierwsze podium w Rajdowych Mistrzostwach Europy FIA w Polsce.

Marczyk, członek ERC-MICHELIN Talent Factory, zajął pierwszą trójkę podczas swojego domowego meczu ERC w czerwcu i kontynuował mocny start w sezonie 2021 na Łotwie w ostatni weekend za kierownicą swojego ORLEN Team Škoda Fabia Rally2 Evo.

Marczyk wygrał fazę kwalifikacyjną pilotem swojego rodaka Szymona Gospodarczyka, a następnie trzykrotnie zajął pierwsze miejsce.

Na mecie w Lipawie w sobotni wieczór 25-letni Marczyk powiedział: „Jesteśmy z tego bardzo zadowoleni [performance] był dowodem naszej stabilności i dobrego tempa na szybkich szutrowych drogach. Rajd Polski był dla nas bardzo dobry z trzecim miejscem i pierwszym podium w ERC, ale ten rajd, powiedziałbym o jeździe, był jeszcze lepszy. Dobra, ostatnie miejsce jest szóste, co też nie jest złe, ponieważ są tu najlepsi kierowcy z mistrzostw świata, ale jesteśmy o 0,4 sekundy na kilometr wolniejsi od najlepszych, to dla nas duży krok naprzód.

Mistrz Polski z 2019 roku kontynuował: „Lepiej rozumiemy również techniczną jazdę, ustawiliśmy samochód na lepszej pozycji na szutrze i świetnie się bawiliśmy, cieszymy się i jesteśmy na miejscu. To oznacza, że ​​w przyszłym roku będziemy jeszcze bliżej najlepszych, ponieważ to jest nasz cel. Pierwszy rok [in 2020] był nasz debiut, gdy wszystko było nowe, w tym roku jest jak hybryda, korzystamy z doświadczeń z rajdów z zeszłego roku, ale będą też nowe rajdy i mamy nadzieję, że całe nasze doświadczenie w przyszłym roku będziemy mieć na odcinkach być używany. „

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.