Connect with us

Świat

Ukraińskie wojsko twierdzi, że zniszczono kolejny rosyjski obóz w Chersoniu

Published

on

Ukraińscy urzędnicy twierdzą, że kolejny dalekosiężny atak na rosyjskie złoża w regionie Chersoniu spowodował znaczne szkody.

Serhii Khlan, doradca szefa cywilnej administracji wojskowej Chersoniu, powiedział ukraińskiej telewizji, że „wczoraj na obrzeżach Skadowska zniszczono kolejny skład amunicji i sprzętu wojskowego przywiezionego przez wroga z Krymu”.

Skadovsk znajduje się na wybrzeżu Morza Czarnego, około 80 kilometrów od najbliższej ukraińskiej linii frontu. W zeszłym tygodniu został tam trafiony cel.

Khlan powiedział: „Punkt zwrotny w operacjach wojskowych w kierunku Chersoniu nastąpił ponad dwa tygodnie temu – dzięki HIMARS, dzięki któremu zaczęliśmy likwidować składy na tylnych pozycjach wroga”.

Powiedział, że w Skadowsku jest „duża ilość paliw i smarów, a także sprzętu technicznego, którym jeżdżą teraz z Krymu, aby naprawić uszkodzone przez nasze siły zbrojne żyły logistyczne”.

Według kanałów społeczności Telegram, nagranie z sobotniej nocy w mediach społecznościowych pokazało duży i trwający pożar w okolicy, ale nie można było go dokładnie zlokalizować.

„Był taki płomień od wieczora do rana i według miejscowych nigdy nie widzieli takiego płomienia” – powiedział Khlan.

Walki trwają wzdłuż północnych granic Chersoniu, gdzie siły ukraińskie poczyniły umiarkowane postępy przeciwko okopanej rosyjskiej obronie.

Dmytro Butriy, tymczasowy pełniący obowiązki szefa administracji wojskowej regionu Chersoniu, powiedział, że w wyniku walk opustoszało 46 osiedli, położonych na obszarze małych wiosek i pagórkowatych pól uprawnych.

„Są wsie, które są praktycznie w 90% zniszczone” – powiedział. „Wciąż są pod ciągłym ostrzałem, lwią część populacji tam pozostało. Ale ludzie nadal pozostają w niektórych osadach”.
READ  Czy Omicron jest bardziej zaraźliwy niż Delta? Ekspert ds. wirusów wyjaśnia, co wiemy do tej pory
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.