Connect with us

Świat

Ukrainiec Zełenski zaprasza na spotkanie Rosjanina Władimira Putina

Published

on

Zełenski wystosował zaproszenie podczas publicznego przemówienia we wtorek wieczorem, wzywając Putina do przywrócenia zawieszenia broni w regionie, w którym zagrożone są „miliony istnień”.

„Zaproponowano spotkanie przy linii kontaktowej, aby jak najdokładniej przyjrzeć się i zrozumieć sytuację. Co mam rozumieć? Chodzę tam co miesiąc. Panie Putin!” Powiedział Zełenski.

„Jestem gotów pójść dalej i zapraszam na spotkanie gdzieś w ukraińskim Donbasie, gdzie trwa wojna” – powiedział.

Kompilacja Wojska rosyjskie wzdłuż granicy ożywił napięcia we wschodniej Ukrainie, gdzie siły rządowe znajdują się od 2014 roku w napiętej sytuacji z separatystami wspieranymi przez Rosję, którzy domagają się niepodległości od Kijowa.

Stany Zjednoczone odnotowały, że rosyjskie wojsko przeniosło ponad 40 taktycznych grup batalionów w kierunku granicy rosyjsko-ukraińskiej, które łącznie mogą liczyć 40 000 żołnierzy. Byłoby to największe nagromadzenie wojsk rosyjskich w pobliżu Ukrainy od 2014 roku, kiedy to wojska rosyjskie zaatakowały kraj i zajęły Półwysep Krymski.

We wtorek rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że ponad 20 okrętów wzięło udział w ćwiczeniach na graniczącym z obydwoma krajami Morzu Czarnym. “Jednostka statków, składająca się z fregat” Admirał Makarow “i” Admirał Essen “, małych rakiet” Grayvoron “i” Vyshny Volochek “, a także rakietowców, małych okrętów przeciw okrętom podwodnym i dużych okrętów desantowych, przeprowadziła – ćwiczenie ataku z powietrza jednego symulowanego wroga z wykorzystaniem aktywnej interferencji elektronicznej i warunkowego użycia obrony przeciwlotniczej ”- podało ministerstwo w oświadczeniu.

W swoim wystąpieniu Zełenski wezwał obywateli Ukrainy do zjednoczenia w obliczu rosyjskiego zagrożenia militarnego. „Pomimo wspólnej przeszłości Ukraina i Rosja mają różne poglądy na przyszłość. Jesteśmy nami. To ty. Ale to niekoniecznie problem, to szansa. A przynajmniej szansa, zanim będzie za późno na śmiertelne jedna matematyka, aby powstrzymać przyszłe straty militarne. ”

Oskarżył Rosję o odmowę poparcia „ogólnej deklaracji” przywrócenia pełnego zawieszenia broni w regionie, pomimo „poparcia wszystkich stron”.

READ  Tysiące uciekają z Hongkongu do Wielkiej Brytanii w obawie przed represjami ze strony Chin

W zeszłym tygodniu w Paryżu prezydent Ukrainy spotkał się z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem i kanclerz Niemiec Angelą Merkel, którzy dołączyli za pośrednictwem łącza wideo, aby omówić pogarszającą się sytuację bezpieczeństwa we wschodniej Ukrainie i okupację ukraińskich terytoriów. Trzej przywódcy zakończyli spotkanie i wezwali Rosję do wycofania dodatkowych wojsk zgromadzonych na granicy ukraińskiej.

Sojusz NATO wyraził również głębokie zaniepokojenie opisywanym przez Rosję rozwojem militarnym w pobliżu Ukrainy Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg w zeszłym tygodniu jako „część szerszego wzorca rosyjskiej agresywnej akcji”. Sojusznicy w pełni popierają suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy, a my wzywamy Rosję do natychmiastowej deeskalacji, zaprzestania agresywnych prowokacji i przestrzegania zobowiązań międzynarodowych ”- powiedział następnie.

Relacje Anny Chernovy i Zahry Ullah z CNN w Moskwie.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *