Connect with us

Świat

Tylko jeden poważny pacjent z COVID w Izraelu jest zaszczepiony i ma mniej niż 60 lat – TV

Published

on

Tylko jeden na 61 Izraelczyków hospitalizowanych w ciężkim stanie z powodu COVID jest w pełni zaszczepioną osobą w wieku poniżej 60 lat, podał kanał Channel 12 w niedzielę, powołując się na dane ministerstwa zdrowia.

Według raportu 24 osoby w ciężkim stanie są nieszczepione, a 37 jest w pełni zaszczepionych. Jedyną poważnie chorą osobą w pełni zaszczepioną w wieku poniżej 60 lat była grupa wiekowa 50-59 lat.

Żadna w pełni zaszczepiona osoba w wieku poniżej 50 lat nie była w poważnym stanie.

Wśród nieszczepionych 14 osób w wieku poniżej 50 lat było w ciężkim stanie, z czego dwie miały mniej niż 40 lat.

Zapytany, dlaczego większość poważnie chorych osób w grupie osób powyżej 60. roku życia została zaszczepiona, raport wykazał, że większość osób w tej grupie wiekowej jest zaszczepiona i populacja prawdopodobnie będzie bardziej reprezentowana. Możliwe też, że osoby nieszczepione były bardziej ostrożne niż ci, którzy czuli się chronieni szczepionkami.

Ponad 56 procent wszystkich Izraelczyków jest w pełni zaszczepionych, a ponad 90 procent osób w wieku powyżej 60 lat otrzymało obie dawki szczepionki Pfizer.

W niedzielne popołudnie w Izraelu było 6598 aktywnych przypadków COVID, w tym 121 hospitalizowanych, 61 w ciężkim stanie i 14 na respiratorach. 16 osób zmarło na COVID w kraju od początku lipca.

Liczba Izraelczyków cierpiących na COVID w poważnym stanie wzrosła w ciągu ostatniego miesiąca, gdy ultra zaraźliwy wariant Delta uderzył w ten kraj. Miesiąc temu w kraju było tylko 19 poważnych przypadków; Wartość 61 w niedzielę jest najwyższa od dwóch miesięcy. W szczytowym momencie pod koniec stycznia było ponad 1000 poważnych przypadków.

Uważa się, że wariant Delta jest skuteczniejszy w omijaniu szczepionek COVID niż poprzednie szczepy wirusa. Dane Ministerstwa Zdrowia wydany Na początku lipca szczepionka Pfizer COVID wykazała, że ​​była tylko 64% skuteczna w zapobieganiu infekcjom, ale nadal była skuteczna w 93% w zapobieganiu pobytom w szpitalu i poważnym objawom.

READ  Wielka Brytania. Dover. Tysiące ciężarówek zostało przywiezionych na kontynent

Niektórzy urzędnicy ds. zdrowia kwestionują te liczby, stwierdzając, że zostały zebrane tylko w ciągu miesiąca, twierdząc, że szczepionka Pfizer przeciwko Delta jest w rzeczywistości bardziej skuteczna niż twierdzono. Mimo to, Pfizer zacytowany Dane z Izraela, gdy starał się o zgodę amerykańskiej Federalnej Agencji ds. Leków na trzecią dawkę przypominającą swojej szczepionki

W zeszłym tygodniu Izrael zaczął podawać dawki przypominające osobom z osłabionym układem odpornościowym, w tym pacjentom po przeszczepach serca, wątroby i nerek, pomimo braku zgody ze strony zagranicznych organów regulacyjnych. Jednak urzędnicy Departamentu Zdrowia wskazali, że trzecia dawka dla populacji ogólnej nie jest nieuchronna i podkreślili, że szczepionka pozostaje w dużej mierze skuteczna.

Jesteś poważny Doceniamy to!

Dlatego codziennie przychodzimy do pracy – by zaoferować wymagającym czytelnikom takim jak Ty niezastąpione relacje o Izraelu i świecie żydowskim.

Więc teraz mamy prośbę. W przeciwieństwie do innych agencji prasowych, nie wprowadziliśmy paywalla. Ponieważ jednak dziennikarstwo, które prowadzimy, jest kosztowne, zapraszamy czytelników, dla których The Times of Israel stał się ważny, aby wesprzeć naszą pracę, dołączając Czasy społeczności Izraela.

Za jedyne 6 USD miesięcznie możesz wesprzeć nasze wysokiej jakości dziennikarstwo podczas korzystania z The Times of Israel BEZ REKLAM, a także dostęp do ekskluzywnych treści dostępnych tylko dla członków społeczności Times of Israel.

Dołącz do naszej społeczności

Dołącz do naszej społeczności

Jesteś już członkiem? Zaloguj się, aby już tego nie widzieć

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *