Connect with us

Gospodarka

Tylko dziewięć krajów UE ucieka przed amerykańskim ostrzeżeniem „Nie podróżuj” COVID-19 – EURACTIV.com

Published

on

Amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) oraz Departament Stanu poinformowały w poniedziałek o Niemczech i Danii (22. 19 przypadków w tych krajach).

CDC podniosło swoje zalecenia dotyczące podróży dla dwóch krajów europejskich do „Poziomu czwartego: bardzo wysoki” i wezwało Amerykanów, aby unikali tam podróżowania, podczas gdy Departament Stanu wydał równoległe porady „Nie podróżuj” dla obu krajów.

CDC obecnie wymienia około 75 celów podróży na całym świecie na poziomie 4, a wiele krajów europejskich znajduje się na liście „nie podróżuj”, w tym Austria, Bułgaria, Wielka Brytania, Belgia, Chorwacja, Czechy, Estonia, Grecja, Irlandia, Łotwa, Litwa , Luksemburg, Holandia, Norwegia, Rumunia, Rosja, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Ukraina [see full list].

Spośród krajów UE tylko Portugalia, Hiszpania, Francja, Włochy, Malta, Polska, Szwecja, Finlandia i Cypr wciąż nie znajdują się na stale rosnącej liście „nie podróżuj”.

Kanclerz Angela Merkel powiedziała przywódcom swojej konserwatywnej partii, że środki mające na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa w największej gospodarce Europy są niewystarczające i że potrzebne są silniejsze środki, podał w poniedziałek Reuters.

Liczba zachorowań w Niemczech gwałtownie wzrosła, zwłaszcza wśród osób starszych, których pierwsze dwa szczepienia szczepionką COVID-19 podano na początku roku oraz wśród dzieci, które nie kwalifikują się do szczepienia.

Na początku tego miesiąca Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poinformowała, że ​​kraje europejskie będą musiały ciężej pracować, aby powstrzymać dalsze rozprzestrzenianie się koronawirusa w miarę wzrostu liczby zgonów i nowych przypadków.

Obecne wskaźniki transmisji w 53 krajach europejskich budzą „wielkie obawy”, a nowe przypadki zbliżają się do rekordowych poziomów, pogorszonych przez łatwiejszy do przenoszenia wariant wirusa Delta, ostrzegł Hans Kluge z WHO. „Musimy zmienić naszą taktykę z reagowania na skoki COVID-19 na zapobieganie im w pierwszej kolejności” – powiedział.

READ  Propozycja finansowania w wysokości 12,8 miliarda rupii z Polski na produkcję nawozu organicznego w SL - Wiadomości biznesowe

Niemcy podjęły już decyzję o ograniczeniu dużej części życia publicznego w obszarach, w których szpitale zapełniają się pacjentami z COVID-19.

Sąsiadująca Austria nałożyła pełną blokadę na COVID-19 w poniedziałek po ogłoszeniu kilku nowych ograniczeń w zeszłym tygodniu. Urzędujący niemiecki minister zdrowia Jens Spahn ostrzegł w piątek, że Niemcy mogą pójść w ich ślady.

W przypadku Izraela, Aruby, Wysp Dziewiczych Stanów Zjednoczonych, Curacao i Gwadelupy CDC oddzielnie obniżyło ostrzeżenia dotyczące podróży COVID-19 z poziomu czwartego do „poziomu trzeciego: niski”.

(Edytowane przez Georgi Goteva)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *