Connect with us

Zabawa

Twoja wtorkowa odprawa – The New York Times

Published

on

Według WHO Europa ponownie znajduje się w centrum pandemii koronawirusa, odpowiadając za ponad połowę zgłoszonych w tym miesiącu na świecie zgonów z powodu Covid i ponad dwa miliony nowych przypadków każdego tygodnia. W odpowiedzi rządy zaostrzają swoje restrykcje, pomimo powszechnych demonstracji przeciwko nim.

Austria została wczoraj zakazana, a niemiecki minister zdrowia Jens Spahn ostrzegł, że do końca tej zimy „prawie wszyscy w Niemczech prawdopodobnie zostaną zaszczepieni, wyzdrowieni lub umrą”. Wzrost liczby przypadków w Belgii zaowocował ostrzejszymi ograniczeniami, w tym większą ilością pracy w domu i szerszymi wymogami dotyczącymi maskowania.

W Austrii, Belgii, Chorwacji, Danii, Włoszech, Holandii i Szwajcarii wybuchły protesty przeciwko wymogom szczepień i pandemii. W niektórych miejscach policja użyła gazu łzawiącego i armatek wodnych w odpowiedzi na odosobnioną przemoc. Niektórzy protestujący byli organizowani przez skrajnie prawicowe partie, ale wielu miało po prostu dość ingerowania w normalne życie przez prawie dwa lata w imię zdrowia publicznego.

Rozprawa: Osoby nieszczepione w Grecji, Czechach i na Słowacji są wykluczone z wielu pomieszczeń wewnętrznych, w tym restauracji. Słowacja ogłosiła wczoraj „zakaz dla osób nieszczepionych”. Jedyną możliwością przezwyciężenia pandemii jest możliwość mandatu szczepień w Niemczech.

Kreml bierze na cel najbardziej znaną rosyjską organizację praw człowieka, Memoriał International, podczas gdy przywódca Rosji Władimir Putin stara się napisać na nowo pamięć o jednym z najbardziej bolesnych czasów w burzliwej historii Rosji.

Memorial International poświęcony jest pamięci prześladowanych w gułagach byłego Związku Radzieckiego. Wzrosła w następstwie rozpadu bloku, kiedy kwitła wolność słowa. Teraz prokurator likwiduje archiwa organizacji i centrum praw człowieka. Dwie próby mogą zadecydować o losie centrum.

Aktywiści i dysydenci postrzegają zagrożenie dla organizacji jako punkt zwrotny dla niezależnych myślicieli w Rosji – otrzeźwiający przykład determinacji rządu, by uciszyć swoich krytyków i zdezynfekować narrację wokół Związku Radzieckiego.

READ  MGA Entertainment i Dentsu Inc. łączą siły, aby ożywić międzynarodową sensację Pui Pui Molcar dzięki nowej linii zabawek

Godny zacytowania: „Rosja Putina jest zbudowana na zaprzeczeniu” reform i wstrząsów społecznych z lat 90., powiedział Aleksandr Baunow, redaktor naczelny strony internetowej Carnegie Moscow Center.

Detale: Dzisiaj Sąd Miejski w Moskwie zbada zarzuty, że Międzynarodowe Centrum Praw Człowieka Memorial „usprawiedliwia działalność terrorystyczną”, biorąc członków uwięzionych grup religijnych jako więźniów politycznych. Jeszcze w tym samym tygodniu Sąd Najwyższy oskarży ośrodek o naruszenie drakońskiego prawa o „zagranicznym agencie”.


Fałszywe wiadomości w mediach społecznościowych, zwłaszcza na Facebooku, przyczyniły się do podsycenia kryzysu na granicy polsko-białoruskiej, gdzie tysiące migrantów zwabionych na Białoruś prostymi wizami turystycznymi biwakuje w przerażających, mroźnych warunkach. Fałszywe doniesienia od spekulantów i szarlatanów wykorzystują nadzieje słabszych osób, które desperacko chcą dotrzeć do UE

Niektórzy z tych, którzy stworzyli mistyfikacje, obiecali przemycać migrantów przez granice za wysokie opłaty; niektórzy wydawali się pławić w uwadze, jaką otrzymali na wymianę informacji; inni wydawali się motywowani chęcią pomocy cierpiącym ludziom. Nie ma dowodów na skoordynowaną kampanię Aleksandra Łukaszenki, silnego przywódcy Białorusi, mającą na celu atakowanie migrantów za pomocą sfałszowanych informacji online.

Od lipca aktywność Facebooka w języku arabskim i kurdyjskim w związku z migracją do UE przez Białoruś „przyspieszyła błyskawicznie” – powiedziała Monika Richter, szefowa działu badań i analiz w firmie wywiadowczej Semantic Visions, która nadzoruje działalność w mediach społecznościowych prowadzoną w związku z kryzysem. .

Pierwsza osoba: Mohammad Faraj pospieszył do obozu, który migranci nazywali „Dżunglą” po obejrzeniu relacji wideo na Facebooku, która fałszywie twierdziła, że ​​granica z Polską jest otwierana. Opisał następne 10 dni jako „jak z horroru”.

Związane z: Irakijczycy deportowani z Białorusi martwią się o swoją przyszłość po wydaniu wszystkich pieniędzy i zaciągnięciu kolejnych pożyczek na wyjazd do Europy.

READ  Nowa wersja katolicyzmu Netflixa to mieszana torba

Dlaczego starożytny kieł mamuta został znaleziony 10 000 stóp pod poziomem morza, 250 mil od wybrzeża?

Awangardowy teoretyk Sylvère Lotringer, który jako stały wykładowca na francuskim wydziale Uniwersytetu Columbia, zdołał urozmaicić francuską filozofię i sprowokować główny nurt amerykańskiej kultury, zmarł w wieku 83 lat.

Niezależnie od tego, czy preferujesz science fiction, poezję czy literaturę faktu, coroczna kompilacja 100 wybitnych książek The Book Review ma coś dla każdego. Oto kilka możliwości:

Fikcja: „Dziwne bestie z Chin” Yan Ge to czarująca powieść o kryptozoologu, który poluje na legendarne stworzenia.

Pamiętniki: „Somebody’s Daughter” Ashley C. Forda zaczyna się od rozmowy telefonicznej, w której autorka dowiaduje się, że jej ojciec wraca do domu po prawie 30 latach więzienia, a kończy się jego uwolnieniem.

Książki non-fiction: „A Little Devil in America: Notes in Praise of Black Performance” Hanifa Abdurraqiba robi imponujące obserwacje na temat rasy w Ameryce poprzez muzykę, telewizję, film, pokazy minstreli i programy rozrywkowe.

Poezja: „Playlist for the Apocalypse” Rity Dove to pierwsza książka byłej poetki od 12 lat.

Historie: „Afterpartys” Anthony’ego Veasny So, której akcja toczy się w kalifornijskiej Dolinie Centralnej, to głęboko osobisty, szczerze zabawny i pouczający debiut – opublikowany osiem miesięcy po śmierci autora w wieku 28 lat.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *