Connect with us

technologia

Twórca PUBG pozywa Apple, Google i twórcę lukratywnego sobowtóra PUBG Free Fire

Published

on

PUBG– Producent Krafton złożył wielka próba poniedziałek: Pozywa dewelopera dwóch gier mobilnych, których oskarża o kopiowanie PUBG: pola bitwy, udana strzelanka Battle Royale na PC, oraz Pozywa Apple i Google za dystrybucję tych gier w swoich sklepach z aplikacjami. Krafton oskarża nawet Google o hosting youtube Filmy z rozgrywką w dwóch omawianych grach, a także „liczne posty z chińskim filmem fabularnym, który jest niczym innym jak ewidentnie bolesną dramaturgią akcji na żywo” Pola bitwy”.

Gry, z którymi Krafton ma problemy, nazywają się Wolny ogień oraz Wolny ogień maks., oferowane przez dewelopera Garenę. Zarówno w App Store, jak i w Google Play pojawiają się jako Garena Wolny Ogień oraz Garena Free Fire Max. Oba są dostępne za darmo przy zakupach w aplikacji.

Według Kraftona:

Wolny ogień oraz Wolny ogień maks. obficie kopiować wiele aspektów Pola bitwy, zarówno indywidualnie, jak i łącznie, w tym Pola bitwy Chroniona prawami autorskimi unikalna funkcja „Zrzutu powietrza” do otwierania gry, struktury gry i rozgrywki, łączenia i wyboru broni, zbroi i unikalnych obiektów, lokalizacji oraz ogólnego wyboru schematów kolorów, materiałów i tekstur.

Krafton twierdzi, że Garena zarobiła „setki milionów dolarów” na sprzedaży aplikacji, a Apple i Google zarobiły „równie znaczące przychody ze sprzedaży” Wolny ogień.

W pozwie Krafton skompilował takie ugody, jak ta, aby podjąć działania przeciwko Garenie.
Zdjęcie: Krafton

Krafton twierdzi, że 21 grudnia podjął pewne działania, mówiąc Garenie, aby „zatrzymała eksploatację Wolny ogień oraz Maksimum swobodnego ognia,„Którego Garena najwyraźniej odmówił; wezwał Apple i Google do zaprzestania dystrybucji gier, z których obie są nadal dostępne w obu sklepach z aplikacjami; i poprosił YouTube o usunięcie filmów z nim Wolny ogień oraz Wolny ogień maks. Rozgrywka „zawierająca elementy, które są oczywiście szkodliwe” Pola bitwy i, osobno, naruszający prawo pełnometrażowy film, „którego Krafton powiedział, że YouTube nie zrobił.

Jeśli zastanawiasz się nad tym filmem:

Krafton zauważa również, że w 2017 roku w Singapurze Garena sprzedała grę, która została „skopiowana” PUBG: pola bitwy. Podczas gdy roszczenia z tego tytułu zostały uregulowane, zgodnie z pozwem nie została zawarta umowa licencyjna.

Przyznaję, że nigdy o tym nie słyszałem Wolny ogień przed tym pozwem, ale od tego czasu nauczyłem się, że jest to całkiem dochodowe. Wolny ogień zarobił 1,1 miliarda dolarów na wydatkach na gry w 2021 r., według danych opublikowanych przez firmę analityczną Sensor Tower Krawędź, o 48 proc. więcej niż w 2020 r. Suma w dolarach to o wiele mniej niż oszałamiające 2,9 miliarda dolarów, które PUBG Mobile zarobione na wydatkach graczy w ciągu ostatniego roku, PUBG Mobile Liczby wzrosły tylko o siedem procent w porównaniu z poprzednim rokiem, informuje Sensor Tower. To może być wskazówka PUBG Mobile wzrost spowalnia tak jak Darmowe pożary wybucha.

Sprawdziliśmy również z inną firmą analityczną, Appfigures, i chociaż dane były inne, to jednak wskazali, że Wolny ogień nadrabiania zaległości. PUBG Telefon komórkowy, telefon komórkowy, PUBG Mobile Liteoraz wersje oprogramowania przeznaczone dla Chin i Indii PUBG Mobile osiągnął całkowitą sprzedaż w wysokości 639 milionów dolarów w ciągu ostatniego roku, według Appfigures Wolny ogień Zarobił 414 milionów dolarów.

Apple i Google nie odpowiedziały od razu na prośbę o komentarz. Jason Golz, rzecznik prasowy Firma macierzysta Garena Sea, powiedział Krawędź że „roszczenia Kraftona są bezpodstawne”.

READ  Recenzja zestawu Dazzle Dry Mini Nail Kit ze zdjęciami do manicure
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.