Connect with us

Sport

Dwie byłe gwiazdy Juventusu odrzucają pracę w Polsce -Juvefc.com

Published

on

Paulo Sousa zrezygnował z prowadzenia reprezentacji Polski w ostatnich tygodniach, zanim przeniósł się do Flamengo w Brazylii.

Portugalczyk to były zawodnik Juventusu, który wygrał Ligę Mistrzów w 1996 roku, zanim w następnym sezonie wygrał rozgrywki jako reprezentant Borussii Dortmund.

Według Gazzetta dello Sport Rynek transferowyPolski związek próbował zastąpić byłego trenera Fiorentiny innym byłym zawodnikiem Juventusu w Fabio Cannavaro.

Mimo to zdobywca Złotej Piłki 2006 odrzucił tę okazję.

Dlatego Polak próbował zwabić swojego byłego kolegę z włoskiej drużyny Andreę Pirlo. Jednak ten ostatni również odrzucił ofertę.

Chociaż Cannavaro rozpoczął karierę trenerską w 2013 roku, wciąż musi ugruntować swoją pozycję w Europie. Wcześniejsze doświadczenie zdobywał w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a zwłaszcza w Chinach.

Neapolitańczyk zrezygnował ze swojej roli w Kantonie w zeszłym roku i czeka na odpowiednią okazję do zmierzenia się z europejską drużyną.

Z drugiej strony Pirlo rozpoczął karierę trenerską od chrztu bojowego, kiedy przejął Juventus w sierpniu 2020 roku.

Jednak jego kadencja zakończyła się już po sezonie jako szef Bianconeri, ponieważ jego czwarte miejsce w Serie A nie zostało uznane za wystarczające, aby uratować jego pracę.

Juve FC mówi

Obaj Włosi są jeszcze młodzi i stosunkowo niedoświadczeni na dużej scenie. Więc to nie brzmi jak właściwy krok dla żadnego z mężczyzn do trenowania międzynarodowej drużyny.

Drużyny narodowe są zwykle zarezerwowane dla starszych i bardziej doświadczonych menedżerów, ponieważ młodsi trenerzy preferują szybkie tempo klubowej piłki nożnej.

READ  Spotkanie Prezesa IMMAF z rodakiem z MMA Polska w celu promocji sportu w Polsce
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.