Connect with us

technologia

Twitch potwierdza, że ​​za Hackiem stoją „złośliwe strony trzecie”

Published

on

Logo firmy Twitch

obraz: Wyciągać

Twitch właśnie wydał aktualizację po wczorajszy poważny atak na usługęco doprowadziło między innymi do kradzieży i późniejszego publicznego opublikowania kodu źródłowego platformy. Zgodnie z ich trwającym dochodzeniem, odpowiedzialna jest „złośliwa osoba trzecia”.

Opisane przez osoby odpowiedzialne za „pierwszą część” „ekstremalnego wycieku Poggerów”, opublikowane wczoraj dane zawierały kod źródłowy witryny i usług Twitcha, aplikacji klienckich na różne konsole, Dane sprzedażowe najsłynniejszych serpentyn, jego usługi w chmurze od Amazona, różne zastrzeżone pakiety SDK, inne usługi należące do Twitcha, narzędzia używane przez jego centrum bezpieczeństwa, a nawet dla „niepublikowanego konkurenta Steam dla Amazon Game Studios”.

Krótkie oświadczenie wydane dziś wieczorem, mówi, w ogromnym niedopowiedzeniu, że „niektóre dane wyciekły z Internetu” w wyniku „błędu w zmianie konfiguracji na serwerze Twitcha, do którego następnie uzyskał dostęp złośliwa strona trzecia”. Twitch powtarza również, że „nie ma żadnych wskazówek, że dane logowania zostały ujawnione” i że „nie ujawniono pełnych numerów kart kredytowych”.

Pełne oświadczenie opublikowane na stronie Twitcha pod nagłówkiem, który brzmi „Incydent bezpieczeństwa Twitcha ”, brzmi:

Dowiedzieliśmy się, że niektóre dane zostały ujawnione w Internecie z powodu błędu w zmianie konfiguracji na serwerze Twitcha, do którego następnie uzyskał dostęp złośliwa strona trzecia. Nasze zespoły intensywnie pracują nad zbadaniem incydentu.

Ponieważ dochodzenie jest w toku, nadal jesteśmy w trakcie szczegółowego poznawania konsekwencji. Rozumiemy, że jest to kwestia niepokojąca i chcielibyśmy zająć się niektórymi z nich tutaj, podczas gdy nasze dochodzenie będzie kontynuowane.

W tej chwili nie mamy dowodów na ujawnienie jakichkolwiek poświadczeń. Kontynuujemy dochodzenie.

Ponadto Twitch nie przechowuje pełnych numerów kart kredytowych, więc pełne numery kart kredytowych nie zostały ujawnione.

READ  Polskie organy nadzoru bankowego atakują brytyjskich outsourcerów w odpowiedzi na Brexit Dentons
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *