Connect with us

technologia

Elden Ring traci prawie 90% swoich równoczesnych graczy na Steam

Published

on

Elden Ring szturmem podbił świat, kiedy został wydany, i chociaż ma już prawie 3 miesiące, szum wokół niego nie ustał. Elden Ring mógł zostać usunięty ze swojego miejsca jako najlepiej sprzedająca się gra na Steamie, ale społeczność nie wykazuje żadnych oznak braku aktywności.

Speedruny, przebiegi bez trafień i podobne przebiegi są prawie tradycją w grach FromSoftware, a inną tradycją jest tworzenie przez graczy niestandardowych kompilacji w swoich grach, aby ukończyć różne trudne wyzwania, a nawet zwiększyć dla nich wyzwanie.

Elden Ring nie jest wyjątkiem; W rzeczywistości Elden Ring mógł najbardziej zachować tę tradycję i to właśnie utrzymywało grę, mimo że została wydana w lutym.

Bez względu na to, jak dobra może być gra, nadchodzi czas, kiedy musi wisieć nad peleryną. Podczas gdy Elden Ring pozostaje silny, niedawno osiągnął kamień milowy w liczbie ponad 13 milionów egzemplarzy gry sprzedanej na całym świecie, zaczyna wykazywać oznaki słabnącego zainteresowania graczy tym, co oglądać statystyki gry w sklepie Steam, według SteamDB.

Według SteamDB liczba jednoczesnych graczy Elden Ring na Steamie spadła o prawie 90% w niecałe trzy miesiące od premiery.

Jak widać na powyższym wykresie, Elden Ring od czasu premiery odnotował stały spadek liczby jednoczesnych graczy. Krótko po premierze osiągnął swój rekordowy poziom wśród równoczesnych graczy 952,523 na Steamie.

Od tego czasu jednak stale spada, przy obecnej liczbie równoczesnych graczy w momencie pisania 91,345.

Powyższe liczby zapewniają wyraźniejszy podział graczy Elden Ring. Gra zobaczyła najbardziej równoczesnych graczy w marcu, która gwałtownie spadła 59,49% w kwietniu i dalej w maju.

Wiele czynników mogło przyczynić się do powstania tych dwóch wartości. Elden Ring wywołał wiele szumu od czasu jego ogłoszenia i przyciągnął wielu nowicjuszy do gier FromSoftware, co w znacznym stopniu przyczyniło się do osiągnięcia najwyższego poziomu w historii.

Ponieważ wielu grało w tę grę, znaczna część musiała porzucić grę, ponieważ nie podobała im się lub nawet była dla nich zbyt trudna. Innym faktem jest to, że wielu mogło zobaczyć wszystko, co ma do zaoferowania gra, i po prostu przestało grać.

READ  Japoński serwis Switch Online Service otrzymuje kontroler Sega Mega Drive z sześcioma przyciskami
elden pierścień
Według SteamDB liczba jednoczesnych graczy w Elden Ring na Steamie z czasem spada.

Nie oznacza to jednak, że gra działa słabo. Obecna liczba jednoczesnych graczy jest bardzo zbliżona do rekordu wszechczasów w ciągu 24 godzin 99 327co podsyca przekonanie, że gra z pewnością nadal przyciągnie uwagę znacznej liczby graczy.

W dużej mierze jest to spowodowane szaloną powtarzalnością i różnorodnością budowy, które oferuje Elden Ring. Dzięki szerokiej gamie bossów i wrogów, wielu graczy podjęło wyzwania, aby je ukończyć, dzięki czemu są kreatywni i wykorzystują mechanikę gry do tworzenia wszelkiego rodzaju konstrukcji, aby ukończyć swoje wyzwania.

Niezależnie od tego, gra jest arcydziełem, być może grą roku i wydaje się, że spadek liczby graczy jest całkiem normalny w przypadku takich gier.

Od czasu do czasu gra otrzymuje również łatki i poprawki, które zmuszają społeczność do wypróbowania zmian, a przy podejrzeniach dotyczących przyszłych rozszerzeń gry, liczba jednoczesnych graczy może znacznie wzrosnąć, jeśli i kiedy zostaną wydane. Jednak zależy to wyłącznie od FromSoftware i BANDAI NAMCO Entertainment.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.