Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Trzecia fala uderza w Polskę, nałożone ograniczenia

Published

on

Polakom powiedziano, aby zostali w domu, ponieważ liczba nowych przypadków koronawirusa wzrosła w tym roku do najwyższego poziomu w środę. „Trzecia fala koronawirusa niestety nabiera tempa. Mój apel do wszystkich Polaków brzmi: zostańcie w domu i starajcie się ograniczyć aktywność do minimum” – powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

„Nadchodzące tygodnie będą dla nas bardzo trudne” – dodał.
Kraska zadzwonił, gdy 17 marca Polska zgłosiła 25052 nowych zakażeń koronawirusem – prawie 8000 więcej niż tego samego dnia w zeszłym tygodniu – i 453 więcej zgonów.
To dało całkowitą liczbę przypadków podczas pandemii do 1 956 974, a liczbę ofiar śmiertelnych do 48 032.
7 listopada polskie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 27 875 nowych jednodniowych przypadków, najwięcej od czasu pandemii w marcu ubiegłego roku.
25 listopada w kraju odnotowano najwyższą dzienną liczbę 674 zgonów związanych z koronawirusem.
Polska w tym tygodniu nałożyła częściową blokadę na dwa kolejne prowincje w miarę nasilania się epidemii.
Ograniczenia weszły w życie w poniedziałek w środkowym województwie mazowieckim, w skład którego wchodzi stolica państwa Warszawa, oraz w zachodnim województwie lubuskim, gdzie poziom zakażeń budził niepokój.
Hotele, centra handlowe, kina, teatry, muzea i baseny w tych dwóch regionach zostały zamknięte, a młodzi uczniowie w niektórych przypadkach wracali do odległych klas.
Wcześniej w województwie północno-pomorskim i północno-wschodnim województwie warmińsko-mazurskim przywrócono szereg ograniczeń życia publicznego.

READ  Małgorzata Rozenek rozpieszcza fanów filmem z WYBOREM Heniutka: „To najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczysz”.
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *