Zabawa

Rashford i Saka wykluczyli zbliżające się mecze Anglii z Albanią i Polską

Anglia potwierdziła, że ​​Marcus Rashford i Bukayo Saka przegapią zbliżające się kwalifikacje do Mistrzostw Świata z Albanią i Polską z powodu kontuzji.

Obaj gracze siedzieli w czwartek, kiedy trzy Lwy rozpoczęły kwalifikacje od zwycięstwa 5: 0 nad San Marino.

A FA potwierdziło teraz, że gwiazdy Manchesteru United i Arsenalu nie zmierzą się z Albanią i Polską w niedzielę i trzy dni później.

Co by powiedział?

„Marcus Rashford i Bukayo Saka nie odegrają żadnej roli w nadchodzących kwalifikacjach do Mistrzostw Świata FIFA 2022 w Anglii” – czytamy w Oświadczenie FA.

„Rashford wystąpił w St. George’s Park z kontuzją, która wykluczyła go z pokonania San Marino 5: 0 i po dalszej ocenie zdecydowano, że będzie kontynuował rehabilitację w Manchesterze United.

„Saka pozostał z Arsenalem, aby odpowiedzieć na więcej pytań dotyczących aktualnego problemu, mając nadzieję na dołączenie do Three Lions, ale teraz nie będzie dostępny w meczach w Albanii i Polsce”.

Jak ranni zostali Rashford i Saka?

Rashford kontuzjował stopę w meczu Manchesteru United w Lidze Europejskiej z AC Milan w zeszłym tygodniu.

Napastnik wypadł z Pucharu Anglii przeciwko Leicester City w weekend, a szef United Ole Gunnar Solskjaer przyznał, że Rashford „nie był blisko” gry w tym meczu.

Saka doznał kontuzji ścięgna udowego w meczu z Tottenhamem 14 marca, ale był w stanie rozegrać 74 minuty w niedzielnym remisie Arsenalu 3: 3 z West Hamem.

Czy para przegapi mecze w swoich klubach?

Nie jest jasne, czy Rashford i Saka znów będą rywalizować po przerwie międzynarodowej.

Manchester United w przyszłą niedzielę powróci do akcji w ligowym meczu z Brighton, a Kanonierzy zmierzą się z Liverpoolem dzień wcześniej.