Connect with us

technologia

Trading Technologies łączy się z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie

Published

on

Trading Technologies łączy się z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie za pośrednictwem platformy TT®

CHICAGO i WARSZAWA, 20 lipca 2021 – Trading Technologies International, Inc. (TT), globalny dostawca wysokowydajnego profesjonalnego oprogramowania transakcyjnego, infrastruktury i rozwiązań danych, oraz Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW), krajowa giełda papierów wartościowych, ogłosiły dziś, że globalna baza użytkowników TT obecnie się powiększa platforma TT do produktów pochodnych notowanych na GPW.

Dodanie GPW do oferty połączonych rynków Trading Technologies wzmacnia ofertę TT o bezproblemowy dostęp do wiodącego rynku instrumentów pochodnych w Europie Środkowo-Wschodniej. Notowania giełdy obejmują kontrakty terminowe na indeksy, kontrakty terminowe na pojedyncze akcje, kontrakty terminowe na waluty i opcje na indeksy i obejmują:

  • Kontrakty terminowe i opcje na indeks WIG20
  • kontrakty terminowe na indeks mWIG40
  • Kontrakty terminowe na waluty USD/PLN, EUR/PLN, GBP/PLN i CHF/PLN

W 2020 r. GPW znalazła się w czołówce europejskich spółek pod względem wzrostu sprzedaży. Główny rynek akcji wzrósł o 47,5% rok do roku, podczas gdy rynek wzrostu małych i średnich przedsiębiorstw odnotował znaczące działania, osiągając ponad 888% rok do roku. Jednocześnie wolumen sprzedaży w segmencie instrumentów pochodnych GPW wzrósł w każdej linii produktowej o co najmniej 50% w porównaniu do roku poprzedniego. Kontrakt terminowy na WIG20, flagowy instrument pochodny GPW, jest certyfikowany przez CFTC i dlatego jest dostępny dla amerykańskich traderów.

„Portfolio produktów Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie cieszy się dużą popularnością wśród naszych globalnych partnerów FCM i ich klientów, a także wśród niektórych nabywców i użytkowników komercyjnych. Cieszymy się, że możemy współpracować z GPW w tym wzajemnie korzystnym przedsięwzięciu ”- powiedział Steve Stewart, dyrektor zarządzający ds. Sprzedaży w regionie EMEA, Trading Technologies.

„Cieszymy się, że klienci TT mają dostęp do instrumentów pochodnych notowanych na GPW, co mocno wspiera dalszy rozwój tego rynku. Oprócz wprowadzania nowych produktów koncentrujemy się na poszerzeniu grona uczestników rynku działających w tym segmencie. Ścisła współpraca z TT pomoże nam zapewnić płynność w instrumentach pochodnych GPW i uatrakcyjnić nasz rynek dla inwestorów – powiedziała Izabela Olszewska, członek zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

READ  Valorant Agent Astra ujawnił: umiejętności, datę premiery, inspirację

Dzięki łączności rynkowej na sześciu kontynentach prywatnie zarządzana infrastruktura TT zapewnia bezpieczny dostęp do rynku i doskonałą wydajność z dowolnego miejsca na świecie. Zaprojektowany specjalnie dla profesjonalnych traderów, TT zawiera szeroką gamę konfigurowalnych narzędzi do strategii handlowych, od ręcznego handlu typu „wskaż i kliknij” po automatyczne wprowadzanie jednocyfrowych zleceń w mikrosekundach.

Za pośrednictwem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie
Grupa Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (Grupa GPW) prowadzi platformy obrotu akcjami, obligacjami skarbowymi i korporacyjnymi, instrumentami pochodnymi, energią elektryczną i gazem oraz dostarcza indeksy i benchmarki, takie jak WIBOR i WIBID. Agent indeksu FTSE Russell od 2018 roku klasyfikuje polski rynek kapitałowy jako rynek rozwinięty. Sklepy prowadzone przez Grupę GPW są największymi w Europie Środkowo-Wschodniej. Po więcej informacji odwiedź www.gpw.pl.

O technologiach handlowych
Technologie handlowe (www.tradingtechnologies.com, @Trading_Tech) tworzy profesjonalne oprogramowanie transakcyjne, infrastrukturę i rozwiązania danych dla szerokiej gamy użytkowników, w tym traderów, brokerów, zarządzających pieniędzmi, CTA, funduszy hedgingowych, hedgingowców komercyjnych i zarządzających ryzykiem. Oprócz dostępu do najważniejszych światowych giełd papierów wartościowych i centrów płynności za pośrednictwem platformy transakcyjnej TT®, TT oferuje specyficzne dla domeny technologie do handlu kryptowalutami i narzędzia do uczenia maszynowego do monitorowania handlu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.