Tour de France: niesamowity etap, Pogacar nowym liderem

Wszystkim ekspertom wydawało się, że klasyfikacja generalna Tour de France została już zakończona. Primoż Roglić, który znakomicie jechał przez cały wyścig, miał 57 sekund przewagi nad innym Słoweńcem, Tadejem Pogacarem i można było się tylko zastanawiać, ile może nadrobić zawodnik ZEA, jeśli w ogóle coś dostał .

Na 20. etapie z metą w La Planche des Belles Filles przeżyliśmy jeden z najbardziej ekscytujących odcinków Wielkiej Pętli ostatnich lat. Pogacar od samego początku ruszył z wielką siłą iz każdym kilometrem coraz mocniej zwyciężał ze swoim wielkim rywalem. Roglić był w wyraźnym kryzysie iw końcowych fragmentach był całkowicie osłabiony, co oznaczało, że do mety przekroczył prawie dwie minuty za młodszym kolegą, co oznaczało, że stracił w tabeli aż 59 sekund.

Pogacar nie tylko wygrał dzisiejszy etap, ale także zapewnił triumf w całej imprezie, ponieważ ostatni etap Tour de France niczego nie zmieni, a kolarze wejdą na Pola Elizejskie w Paryżu w atmosferze przyjaźni.

Tom Dumoulin (Jumbo-Visma) zajął drugie miejsce na 20. etapie Tour de France, a Richie Porte (Trek – Segafredo) zajął trzecie miejsce. Dzięki temu Australijczyk awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, co bardzo słabo wypadł dziś Miguel Angel Lopez (Astana).

Najlepszym kolarzem ekipy CCC był 18-letni Alessandro De Marchi. Jedyny Polak w stawce Michał Kwiatkowski zajął 93. miejsce. W „klasyfikacji generalnej” „Kwiato” spadł na 30. miejsce. Najlepiej sklasyfikowany Orange był Simon Geschke, który w całym wyścigu zajął 48 miejsce.