Connect with us

technologia

To automatyczne obejście w systemie Android może pomóc w rozwiązaniu poważnego problemu z systemem Android 11

Published

on

Aktualizacja Androida 11 wydana w zeszłym roku, której wdrażanie będzie kontynuowana w dzisiejszych czasach, przyniosła kilka poważnych ulepszeń do Androida Auto. Jednocześnie jednak wprowadzono szereg nowych problemów, nad których rozwiązaniem Google wciąż pracuje.

Jeden z nich dotyczy odtwarzaczy muzycznych, ponieważ niektórzy użytkownicy odkryli, że czasami dźwięk pochodzący z tych aplikacji jest wysyłany do głośników telefonu zamiast do systemu samochodu.

Problem został po raz pierwszy zgłoszony w marcu tego roku, a Google szybko potwierdziło, że cała sprawa jest badana, chociaż faktyczny ETA nigdy nie został podany, kiedy może wylądować poprawka.

Ale zgodnie z obecnym Poczta Od użytkownika Androida Auto, Byrena Vaughna, Google odkrył, że w niektórych przypadkach problem był spowodowany uprawnieniami do mikrofonu.

Jak się okazuje, Android Auto potrzebuje dostępu do mikrofonu, aby poprawnie odtwarzać muzykę i przesyłać dźwięk do głośników samochodu, w przeciwnym razie muzykę będziesz mógł usłyszeć tylko z telefonu.

Chciałem, aby wszyscy wiedzieli, jakie jest ostateczne rozwiązanie. Po przeanalizowaniu mojego raportu o błędzie byli w stanie określić, które pozwolenie na mikrofon należy udzielić. Zmieniłem ustawienie z Deny na Allow i muzyka z Amazon Music była odtwarzana przez głośniki samochodu.”Wyjaśnił użytkownik Androida Auto w niedawnym poście.

W międzyczasie Google nadal nie jest pewien, kiedy dokładnie zostanie wprowadzona pełna poprawka, a firma nie potwierdziła, czy opisane tutaj obejście zadziała dla wszystkich.

Oczekuje się, że w maju pojawi się nowa aktualizacja Androida Auto. A więc do następnej wersji pozostało nam jeszcze kilka tygodni. Jest to więc bardzo dobre miejsce na wypróbowanie tego obejścia, aby sprawdzić, czy ma to jakiekolwiek znaczenie dla twojego urządzenia. Jeśli tak się nie stanie, następną najlepszą opcją jest skontaktowanie się z Google w celu zbadania sprawy.

READ  Szczyt klimatyczny: Polska twierdzi, że banki centralne mogą odegrać rolę w zmianie czystej energii
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *