Tenis ziemny. US Open: dwa fatalne sety i trzy zwycięskie sety. Alexander Zverev awansował do półfinału z Pablo Carreno

Alexander Zverev został pierwszym finalistą Wielkiego Szlema US Open 2020. W półfinale Niemiec pokonał Pablo Carreno w pięciu setach, choć pierwsze dwa mecze przegrał i grał na bardzo słabym poziomie.

Marcin Motyka

Alexander Zverev

PAP / EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Alexander Zverev

Alexander Zverev i Pablo Carreno stanęli w piątek przed szansą na życiowy sukces. Niemiec i Hiszpan w drugim występie w półfinale Wielkiego Szlema walczyli o pierwszy awans do finału turnieju tej rangi. Nie był to jednak pojedynek godny tak zaawansowanej fazy US Open. Obaj prezentowali się pod swoimi możliwościami i grali nierówno. Ostatecznie Zverev wygrał tę walkę i wygrał 3: 6, 2: 6, 6: 3, 6: 4, 6: 3.

Jednak Niemiec wyglądał fatalnie w pierwszych dwóch zdaniach. Służył bardzo słabo i popełnił wiele przypadkowych błędów w wymianach, zwłaszcza na bekhend. Poruszał się po boisku z zrezygnowaną miną, ponieważ wszystkie rozwiązania, które próbował zastosować, nie przyniosły pozytywnego efektu. Z drugiej strony Carreno grał solidnie. Próbował rozszerzyć swoje działania, skutecznie służył, wykorzystując słabą postawę przeciwnika.

Specyfiką rywalizacji mężczyzn w turniejach Wielkiego Szlema jest to, że nie grają oni na dwa, a na trzy wygrane mecze. A w piątek Zverev okazał się beneficjentem. Od trzeciej części zaczął grać pewniej. Służył lepiej, zmniejszył liczbę błędów i stopniowo odrabiał straty.

Niemiec wygrał trzecią i czwartą ratę, aw piątej wybuchła epidemia. Strzelał więcej gier, aż osiągnął punkty meczowe. Nie użył pierwszego, ale Carreno pomógł mu z drugim i trafił siatkę z bekhendu.

W swojej zawodowej karierze, która rozpoczęła się w 2013 roku, hamburski tenisista nigdy nie wygrał meczu, w którym przegrałby 0-2 w setach. Zrobił to po raz pierwszy w sobotę. W najlepszym momencie.

READ  DTM: Robert Kubica na 14 miejscu w Assen | Wyniki

Spotkanie trwało 3 godziny i 23 minuty. W tym czasie Zverev zaserwował 24 asy, siedem razy został pokonany, wykorzystał osiem z 22 breakpointów, zaliczył 71 finiszów, popełnił 57 przypadkowych błędów i zdobył łącznie 149 punktów, o 11 więcej niż jego przeciwnik. Carreno miał cztery asy, 37 zwycięskich uderzeń i 44 własne błędy

Dla 23-letniego Zvereva to jego pierwszy finał Wielkiego Szlema. Był także pierwszym Niemcem, który zagrał o tytuł Wielkiego Szlema od Australian Open 2003, kiedy Rainer Schuettler przegrał z Andre Agassim i pierwszym reprezentantem swojego kraju w finale US Open od 1994 roku, kiedy Michael Stich w decydującym meczu z Agassim. Stracony.

W niedzielnym finale Zverev spotyka Dominika Thiem.