Connect with us

Sport

Tenis stołowy wygrywa Polskie Paraolimpijczyków; Testy w Czechach pozytywne na COVID

Published

on

TOKIO, 24 lipca (Reuters) – polska olimpijka i paraolimpijka Natalia Partyka w sobotę weszła do drugiej rundy singli tenisa stołowego kobiet olimpijskich, kiedy czeski wioślarz Pavel Sirucek został zmuszony do wycofania się z zawodów mężczyzn po przetestowaniu pozytywnej reakcji na koronawirusa.

31-letnia Partyka, urodzona bez prawego przedramienia, reprezentuje Polskę na jej czwartych igrzyskach olimpijskich i szóstych paraolimpijskich.

Pokonała Australijkę Michelle Bromley 4:0 na Tokyo Metropolitan Gymnasium i teraz w niedzielę zmierzy się z Egipcjanką Diną Meshref w drugiej rundzie.

Amerykańska wioślarka Liu Juan wygrała swój pierwszy indywidualny pojedynek z Hiszpanką Galią Dvorak. W rundzie wstępnej, która odbyła się wcześniej tego dnia, 36-letnia Liu wygrała 4:1 z nigeryjką Olufunke Oshonaike, która bierze udział w swoich siódmych igrzyskach olimpijskich.

Na drugim końcu spektrum wiekowego syryjska Hend Zaza, najmłodsza zawodniczka igrzysk olimpijskich w wieku 12 lat, odpadła z rundy otwarcia i zrobiła sobie selfie ze swoim austriackim przeciwnikiem Liu Jią, aby przypomnieć sobie tę okazję. Kontynuuj czytanie

W kategorii mężczyzn australijski wioślarz David Powell domyślnie dotarł do drugiej rundy po zdiagnozowaniu COVID-19 jako numer 52 na świecie, Sirucek. Kontynuuj czytanie

Debel mieszany świętował swój olimpijski debiut, a Japończyk Jun Mizutani i Mima Ito pozostają w walce o medale, po tym jak w dogrywce pokonali Austriaków Stefana Fegerla i Sofię Polcanovę 4:1.

„Jestem pewien, że Chiny będą tam na ostatnim meczu i naszym mottem i celem jest konkurowanie z nimi… i zdobycie złotego medalu” – powiedział dziennikarzom Ito.

Silny duet Chin z drugiego miejsca w światowych rankingach Xu Xin i panujący mistrz świata Liu Shiwen pokonali Kanadyjczyków Wang Zhena i Zhanga Mo 4-1.

Raport Eimiego Yamamitsu; Adaptacja Petera Rutherforda i Johna Stonestreeta

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *