Connect with us

technologia

Najbardziej wpływowy broker dezinformacji o koronawirusie w Internecie

Published

on

Przez ostatnie dziesięć lat dr. Mercola zbudowała ogromną firmę, aby promować naturalne schematy zdrowotne, rozpowszechniać i czerpać korzyści z treści antyszczepionkowych, powiedzieli naukowcy, którzy badali jej sieć. W 2017 roku zrobił złożyłem oświadczenie pod przysięgą Twierdził, że jego wartość netto wynosiła „ponad 100 milionów dolarów”.

I zamiast mówić bezpośrednio w Internecie, że szczepionki nie działają, dr. Posty Mercoli często zadają konkretne pytania dotyczące jej bezpieczeństwa i omawiają badania, które odrzucili inni lekarze. Facebook i Twitter pozwoliły zachować ostrożność w przypadku niektórych swoich postów, a firmy miały trudności z ustaleniem zasad usuwania zniuansowanych postów.

– Został powołany do życia dzięki mediom społecznościowym, które sprytnie i bezwzględnie wykorzystywał do zniewalania ludzi – powiedział Imran Ahmed, dyrektor Centrum Zwalczania Cyfrowej Nienawiści, które bada dezinformację i mowę nienawiści. Jego raport „Dziesięć dezinformacji” był cytowany podczas przesłuchań w Kongresie i przez Biały Dom.

W e-mailu dr. Mercola, „jest dla mnie dość dziwne, że jestem numerem 1 w rozpowszechnianiu dezinformacji”. Niektóre z jego postów na Facebooku były lubiane tylko przez setki ludzi, powiedział, więc nie rozumiał, „jak stosunkowo niewielka liczba akcji w wielomiliardowej kampanii szczepień Bidena może potencjalnie doprowadzić do takiej katastrofy”.

Wysiłki przeciwko niemu mają charakter polityczny – dodał dr. Mercola dodała, oskarżając Biały Dom o „nielegalną cenzurę poprzez zmowę z firmami zajmującymi się mediami społecznościowymi”.

Nie wyjaśnił, czy jego twierdzenia dotyczące koronawirusa są prawdziwe. „Jestem głównym autorem recenzowanej publikacji na temat witaminy D i ryzyka Covid-19 i mam prawo informować opinię publiczną, dzieląc się moimi badaniami medycznymi” – powiedział. Nie udało mu się zidentyfikować publikacji, a The Times nie był w stanie zweryfikować jego twierdzenia.

READ  Każdy Buffalonianin powinien wiedzieć, jak poprawnie wypowiedzieć te 5 polskich słów

Dr. Mercola pochodzi z Chicago i założyła małą prywatną praktykę 1985 w Schaumburgu, Illinois. W latach 90. zaczął hej Zmiana na naturalopatię i otworzył swoją główną stronę internetową Mercola.com, aby dzielić się swoimi terapiami, kuracjami i poradami. Strona zachęca ludzi do „przejęcia kontroli nad swoim zdrowiem”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *