Connect with us

Świat

Ten pies-robot nauczył się wstawać po powaleniu

Published

on

W pewnym momencie, gdy byłeś małym dzieckiem, nauczyłeś się wstawać po upadku i ostatecznie chodzić na własnych nogach. Prawdopodobnie otrzymałeś zachętę od swoich rodziców, ale w większości nauczyłeś się metodą prób i błędów. Roboty tego nie lubią Praca i Atlas ucz się również od Boston Dynamics biegać i tańczyć. Są starannie zakodowani, aby obsługiwać powierzone im zadania. Wyniki mogą być imponujące, ale nie potrafią też dostosować się do sytuacji, których nie obejmuje ich oprogramowanie. Wspólny zespół badawczy z Zhejiang University i University of Edinburgh twierdzi, że znalazł lepszy sposób.

Yang i in

W jednym aktualny artykuł opublikowane w czasopiśmie Robotyka naukowaOmówili podejście do wzmacniania sztucznej inteligencji, które ich psi robot może wykorzystać do nauki samodzielnego chodzenia i regeneracji po upadku. Zespół powiedział Przewodowy Najpierw wyszkolili oprogramowanie, które może sterować wirtualną wersją robota. Składał się z ośmiu „ekspertów” sztucznej inteligencji, którzy wyszkolili ich do opanowania określonej umiejętności. Na przykład jeden mówił płynnie, podczas gdy inny nauczył się równowagi. Za każdym razem, gdy robot cyfrowy pomyślnie wykonał zadanie, zespół nagradzał go wirtualnym punktem. Jeśli wszystko to brzmi znajomo, to dlatego, że jest to to samo podejście, którego Google ostatnio użyło do trenowania przełomowych wyników Algorytm MuZero

READ  Nie wstydzisz się ich? Po latach Onet Jarosław Kaczyński zgadza się! „W Göteborgu walczące gangi przejmują rolę policji”
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *