Connect with us

Sport

Teksańczycy rozpoczynają mecz z Texas A&M, McNeese na College Station

Published

on

Wraz ze zmianą kalendarza nadchodzi drużynowa gra meczowa dla programu tenisowego Tarleton, mile widziany widok po silnym rozpędzie, jaki mieli pod koniec sezonu 2020-21.

W zeszłym roku Teksańczycy wygrali pięć z ostatnich sześciu meczów, w tym dwa ostatnie w tym roku, dominując 6:1, 7-0. Drużyna trzymała wszystko razem, w tym rekord 5-1 Western Athletic Conference i kończąc z wynikiem 11-10.

Ostatni mecz odbył się dziewięć miesięcy temu, więc odzyskanie tempa może zająć trochę czasu, szczególnie na początku listy 2022 przeciwko Texas A&M Konferencji Południowo-Wschodniej.

W niedzielę o 16:00 Teksańczycy zmierzą się z Aggies in College Station w Mitchell Tennis Center. To już drugi mecz Texas A&M tego dnia, kiedy około południa zmierzą się z McNeese. Tarleton następnie zagra z samym McNeese w poniedziałek o 10 rano czasu CT w tym samym miejscu.

Drużyna turniejowa NCAA zaledwie sezon temu, Aggies awansowała do Sweet 16, zanim przegrała 4:2 z numerem 7 na Florydzie. Texas A&M, który był nr 10, wyprzedził Drake’a w pierwszej rundzie i nr 21 Northwestern w drugiej rundzie. W sumie poszli 21-8, 11-1 u siebie. The Cowgirls rozegrały cały przeciwny sezon, kończąc 1-17 i przegrywając dziewięć meczów z rzędu na koniec roku. Ich jedyną wygraną było zwycięstwo 6-1 nad Incarnate Word.

To nie pierwszy raz w tym sezonie, kiedy Teksańczycy i Aggies mają jakieś spotkanie. Tarleton student drugiego roku Marta Makantasi oraz debiutantka Texas A&M, Mary Stoiana, zmierzyła się w październiku w Fort Worth w Mistrzostwach Regionalnych Kobiet w Teksasie ITA Division I. Makantasi awansował do głównego remisu po wygranych jeden po drugim z uczestnikami Texas i Incarnate Word poprzedniego dnia, zanim przegrał 1:6, 1:6 z 11-tą Stoianą.

Makantaza i Deniza Marcinkevica Wystartowanie w regionalnym turnieju było jednym z najważniejszych wydarzeń jesieni dla Teksańczyków, a debiutant Marcinkevica również awansował do głównego remisu, wygrywając z graczami z Sam Houston i SMU.

READ  NBA. Kontuzja go nie powstrzyma. LeBron James zagra w świątecznej grze

Teksańczycy mają dziewięciu graczy w składzie 2021-22, z których sześciu powraca z poprzedniego sezonu. Pomimo utraty numeru 1 w singlach, wracają z numerami 2-6.

Jesteśmy Aguilar, jedna z dwóch seniorek w drużynie, rozegrała wszystkie 17 swoich meczów na drugim miejscu w zeszłym roku i ustanowiła rekord 10-7. Ostatnie dwa mecze przeciwko Alexandrze Hildreth z Dixie State i Peggy Rooke z Seattle U były jednostronne, wygrywając odpowiednio 6-0 6-0 i 6-2 6-2.

Makantasi miała najlepszy wynik w singlu dla fioletowo-białych, wygrywając 15-2 na 3. miejscu.Wygrała siedem meczów z rzędu na zakończenie sezonu, wszystkie w równych setach. To sprawiło, że dostała się do All-WAC Second Team Singles i była trzykrotną zawodniczką tygodnia WAC.

drugoklasista Elsa pije powraca po wygraniu dziewięciu z 14 meczów singlowych w zeszłym sezonie, z których 13 rozegrano na 4. miejscu. Wygrała cztery z rzędu na koniec roku, także wszystkie w setach prostych.

Junior Celia Vaudiau był imponującym wynikiem 13-3 na 5. miejscu, niepokonany w grze konferencyjnej 6-0. Ten bezbłędny znak umieścił ją w pierwszej drużynie All-WAC. drugoklasista Róża Watanabe zaokrąglił grupę singli 5-6 na 6 miejscu.

W deblu, wszyscy oprócz dwóch, którzy brali udział w meczach, wrócili, w tym drugi senior Tarletona, Faustyna Podniebienie. Miała najlepszy wskaźnik zwycięstw w drużynie na .643, kończąc 9-5. Wygrała dziewięć z 13 meczów na 2. miejscu. Dwukrotna zwyciężczyni WAC Doubles Player of the Week.

Najczęstsze parowanie automatów numer 1 powraca w Aguilar i Makantasi. Wyszli razem 9-4, zwycięzcy pięciu prostych gier podwójnych na koniec roku. Ogólnie rzecz biorąc, Makantasi pokonał 11-7 w deblu, a Aguilar 11-8. Obaj zostali mianowani do zespołu All-WAC Doubles Team. Boisson (7-9, zdobywca nagrody WAC Doubles Player of the Week), Vaudiau (5-8) i Watanabe (3-5, zdobywca nagrody WAC Doubles Player of the Week Award) również grali w deblu w zeszłym sezonie.

READ  PSG wybrało już nowego trenera! Zastąpi Thomasa Tuchela Football

Z Marcinkevicą trzech przybyszów szuka swojego miejsca od niedzieli. Anna Davidson oraz Natalia Komar dołącz do miksu. Marcinkevica, junior, dołącza do Teksańczyków ze stanu Fresno. Została wybrana do All-Mountain West Doubles Team 2021 po tym, jak w deblu przeszła 13-3, w tym 12-2 z partnerką Dalią Ahmed na 1. miejscu.

Davidson dołącza do grafiku tuż obok, przenosząc się z Abilene Christian do Tarleton. Tam wygrała trzy z czterech gier deblowych na New Mexico State Invitational. Z kolei Komar był absolwentem Akademii Tenisa Sopockiej w Inowrocławiu w 2019 roku.

Tarleton ma zaplanowane 24 mecze od niedzieli do 16 kwietnia.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.