Connect with us

technologia

Technologia środowiskowa i efektywność energetyczna

Published

on

25 lat badań i rozwoju technologii ochrony środowiska firmy Blue Boson oraz światowe doświadczenie pokazują, jak skutecznie łączyć świat technologii ochrony środowiska z efektywnością energetyczną. Nawet jeśli innowacyjność szybko rośnie, a tempo, w jakim nowe rozwiązania są wdrażane w produkcji przemysłowej, przypomina czasy minione; Niektórzy przedsiębiorcy rozumieją potrzebę zmian i kierują swoje wysiłki w tym kierunku. Firmy, które przyjęły takie podejście to: Dear Wise Earth Costa Rica SRL, Evertis Ibérica SA i Selenis Portugal SA, spółki z grupy IMG oraz Polski Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin SA.

Firmy te pokazują światu, jak sprostać globalnemu wyzwaniu, jakim są zmiany klimatu. W rzeczywistości nawiązali współpracę z Blue Boson i opracowali rozwiązania oparte na COP26 Szczyt klimatyczny w Glasgow Na 31 października 2021. Blue Boson koncentruje się na poprawie ochrony środowiska i efektywności energetycznej poprzez wykorzystanie fizyki kwantowej w przetwarzaniu gazów, paliw i cieczy, w tym wody wolnej od chemikaliów.

Dzięki technologii środowiskowej, którą wykorzystuje jego flagowy efektor Blue Boson Effector® Technologia, Grupa IMG z sukcesem zrealizowała pierwszy ogólnofirmowy projekt mający na celu zwiększenie wydajności obiegów chłodniczych i parowych. Technologia działa od tego czasu maj 2021i posiada w swoich obiektach przemysłowych m.in. 50 010 Nm3 zaoszczędzonego gazu ziemnego Portugalia, w ciągu pierwszych 3 miesięcy. Odpowiada to zmniejszeniu średniego rocznego zużycia gazu ziemnego o prawie 7%. Ponadto emisje gazów cieplarnianych spadły w tym okresie o 108 ton. Firmy zgodziły się na dalszy rozwój współpracy, dostarczając rozwiązanie we wszystkich cyklach procesowych w swoich zakładach przemysłowych Portugalia, Wszyscy Europa, a także północ i Ameryka Południowa.

Firmy chcą poprawić ślad ekologiczny Grupy IMG do takiego stopnia, w którym mogą faktycznie pomóc w przywracaniu środowiska i odbudowie ekosystemów, w których działają. Chcesz dostarczać produkty o najniższych możliwych kosztach środowiskowych pod względem emisji CO₂, zużycia energii i śladu wodnego.

READ  Wycieki Chromecasta z Google TV i Nest Audio

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/1695797/BlueBoson.jpg

ŹRÓDŁO Niebieski Bozon

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *