Connect with us

Sport

SNP wzywa Sky Sports do bezpłatnej transmisji meczu play-off Scotland World Cup

Published

on

SNP poprosiło Sky Sports o bezpłatną transmisję kluczowego meczu play-off Szkocji o mistrzostwa świata.

Drużyna Steve’a Clarke’a będzie jutro wiedziała, z kim zmierzy się w półfinale w marcu przyszłego roku, kiedy losowanie odbędzie się w Zurychu o 16:00.

Męska reprezentacja narodowa wygrała ostatnie sześć meczów dzięki serii sensacyjnych występów i jest już tylko dwa mecze od udziału w finałach Mistrzostw Świata po raz pierwszy od 1998 roku.

Ale istniejąca umowa transferowa między SFA a Sky Sports oznacza, że ​​tysiące fanów mogą przegapić, chyba że zapłacą za dołączenie do usługi subskrypcji.

Ian Blackford, szef SNP w Westminster, uważa, że ​​gra o takim znaczeniu powinna być dostępna bezpłatnie i napisał do telewizyjnego giganta, aby to uzasadnić.

Sky zgodził się wcześniej na bezpłatne udostępnienie gry Szkocja-Serbia na jednym ze swoich kanałów w listopadzie zeszłego roku – ale to było w czasie, gdy puby w całym kraju były zamknięte z powodu ograniczeń związanych z blokadą.

The Record wierzy, że SFA prowadzi dyskusje na temat tego, jak sprawić, by play-offy Pucharu Świata były jak najbardziej dostępne, ale na razie nic nie zostało uzgodnione.

W liście do dyrektora generalnego Sky Sports Jonathana Lichta, rzecznik Blackford i SNP Sports Gavin Newlands argumentują, że bezpłatne transmitowanie gry na platformie Sky wygenerowałoby „nieocenioną darmową reklamę” dla nadawcy.

List posła stwierdził: „Przez całą kampanię kwalifikacyjną zespół Steve’a Clarke’a zabrał nas w radosną podróż, która zjednoczyła szkocką publiczność w reprezentowaniu tych graczy i ich marzeniu o reprezentowaniu Szkocji na przyszłorocznym wsparciu Pucharu Świata.

„Te mecze play-off w marcu przyszłego roku to ostatnie kroki na tej ścieżce.

„Będą to prawdziwie narodowe wydarzenia, które zasługują na to, aby cieszyć się nimi bez żadnych kosztów, ograniczeń ani ograniczeń.

READ  2 bokserów Manipur wśród 7 indyjskich złotych medalistów w Polsce

„Dlatego proponujemy, aby te play-offy, w których bierze udział drużyna szkocka – zarówno półfinały, jak i finał – były transmitowane za darmo na jednej z waszych platform telewizyjnych.

„To zapewniłoby każdemu kibicowi ze Szkocji możliwość obejrzenia tych ważnych meczów bez konieczności płacenia abonamentu. Gospodarstwa domowe już widzą rosnące rachunki na całym świecie – nie powinny być zmuszane do płacenia za to krajowe wydarzenie.

„Oczywiście istnieje wiele precedensów dla tego posunięcia, z których najnowszym jest decyzja o bezpłatnej transmisji niezwykłego wyczynu Emmy Raducanu w wygraniu finału US Open we wrześniu.

„Uważamy, że słuszne jest podjęcie podobnej decyzji podczas transmisji tego ważnego wydarzenia sportowego.

„Taka decyzja oczywiście spotkałaby się z wdzięcznością szkockich fanów i wywołałaby bezcenny pozytywny rozgłos”.

Szkoccy fani regularnie narzekają w mediach społecznościowych, że mecze z ich bohaterami nie są transmitowane na żywo w telewizji naziemnej.

Sytuacja pogarsza się, ponieważ umowa między Anglią a ITV oznacza, że ​​kwalifikacje z Auld Enemy będą rutynowo pokazywane na północ od granicy na STV.

Szkocja ma zagwarantowany mecz u siebie w półfinale play-off po ostatnim wygranym 2:0 meczu z Danią, co oznaczało, że drużyna Steve’a Clarke’a zostanie rozstawiona w jutrzejszym losowaniu.

Oznacza to, że Szkoci będą unikać wielkich dział, takich jak Portugalia i Włochy, ale nadal mogą stawić czoła silnym przeciwnikom, takim jak Turcja, Polska czy Ukraina.

Rzecznik Sky powiedział: „Wciąż dzieli nas kilka miesięcy od potencjalnie kluczowych kwalifikacji”.

Aby zapisać się do biuletynu Daily Record Politics, kliknij tutaj.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *