Connect with us

Nauka

4 domniemanych handlarzy narkotyków aresztowanych za zatopienie łodzi migrantów

Published

on

BRUNSWICK, Georgia: W środę ławnicy skazali trzech białych mężczyzn oskarżonych o zabicie Ahmauda Arbery’ego, czarnoskórego mężczyzny, który był ścigany i zastrzelony, gdy biegał przez swoją dzielnicę w ataku, który stał się częścią większej ogólnokrajowej kalkulacji dotyczącej niesprawiedliwości rasowej .
Ława przysięgłych obradowała przez około 10 godzin przed skazaniem Grega McMichaela, syna Travisa McMichaela i sąsiada Williama „Roddiego” Bryana, którym groziło minimalne dożywocie. Do sędziego należy decyzja, czy jest to możliwe z możliwością zwolnienia warunkowego, czy bez.
Travis McMichael bronił werdyktu, obejmując ramię prawnika. W pewnym momencie McMichael opuścił głowę na klatkę piersiową. Po odczytaniu wyroków, wstając do wyjścia, szepnął matce, która była w sądzie: „Kocham cię”.
Chwilę po ogłoszeniu werdyktów ojciec Arbery, Marcus Arbery Sr., płakał i przytulał kibiców przed budynkiem sądu.
„Nic nie zrobił”, powiedział ojciec, „ale biegał i śnił”.
Ben Crump, adwokat ojca Arbery’ego, przemawiał przed salą sądową, powtarzając wielokrotnie: „Duch Ahmauda pokonał linczujący tłum”.
Matka Arbery, Wanda Cooper-Jones, podziękowała zebranemu tłumowi za werdykt i powiedziała, że ​​nie sądzi, aby zobaczyć ten dzień.
„To była długa walka. To była ciężka walka. Ale Bóg jest dobry – powiedziała. O swoim synu powiedziała: „Teraz odpocznie w pokoju”.
McMichaels chwycili za broń i wskoczyli do furgonetki, aby ścigać 25-latka po tym, jak w lutym 2020 r. Zobaczyli, jak ucieka z portowego miasta Brunswick w stanie Georgia. Bryan dołączył do pościgu własnym pickupem i nagrał telefon komórkowy wideo Travisa McMichaela śmiertelnie strzelającego do Arbery.
Ojciec i syn powiedzieli policji, że podejrzewają, że Arbery był uciekającym złodziejem. Ale prokuratura argumentowała, że ​​mężczyźni sprowokowali śmiertelną konfrontację i że nie ma dowodów na to, że Arbery popełniło przestępstwa w sąsiedztwie.
„Pochwalamy odwagę i odwagę tej ławy przysięgłych w stwierdzeniu, że to, co wydarzyło się 23 lutego 2020 r. z Ahmaud Arbery – polowanie i zabicie Ahmauda Arbery – było nie tylko moralnie złe, ale także prawnie złe, i jesteśmy za to wdzięczni”. – powiedział Latonia Hines, zastępca prokuratora wykonawczego hrabstwa Cobb.
Prokurator Linda Dunikoski dodała: „System ławy przysięgłych działa w tym kraju, a kiedy przedstawisz ludziom prawdę, a oni ją zobaczą, zrobią słuszną rzecz”.
Adwokat Bryana, Kevin Gough, powiedział, że jego zespół był „rozczarowany werdyktem, ale szanujemy go”. Planował złożyć nowe pozwy dla Bryana po przerwie w Święto Dziękczynienia.
Sędzia Sądu Najwyższego Timothy Walmsley nie wyznaczył od razu daty wyroku, mówiąc, że chce dać obu stronom czas na przygotowania.
Chociaż prokuratorzy nie twierdzili, że motywem morderstwa był rasizm, władze federalne oskarżyły ich o przestępstwa z nienawiści, twierdząc, że prześladowali i zabili Arbery’ego, ponieważ był czarny. Rozprawa ta ma trafić na luty.
Nieproporcjonalnie biała ława przysięgłych otrzymała sprawę we wtorek około południa.
Niedługo po powrocie do sądu w środę rano, ława przysięgłych wysłała do sędziego notatkę z prośbą o obejrzenie dwóch wersji materiału filmowego – oryginalnego i dopracowanego przez śledczych w celu zmniejszenia cieni – trzy razy każda.
Ławnicy wrócili do sądu, aby obejrzeć nagrania i ponownie wysłuchać telefonu oskarżonego pod numer 911 z tyłu pickupa około 30 sekund przed strzelaniną.
Podczas rozmowy pod numer 911, ocenianej przez jury, Greg McMichael powiedział operatorowi: „Jestem tutaj, w Satilla Shores. Ulicą biegnie czarny mężczyzna. ”
Potem zaczyna krzyczeć, najwyraźniej gdy Arbery biegnie w kierunku bezczynnej ciężarówki McMichaela, a ciężarówka Bryana podąża za nim: „Zatrzymaj się! Cholera, przestań! Travis! Strzały słychać kilka sekund później.
Graficzne nagranie śmierci wyciekło do sieci dwa miesiące później, a Georgia Bureau of Investigation przejęło sprawę, szybko aresztując trzech mężczyzn. Każdy z nich jest oskarżony o morderstwo i inne przestępstwa.
Adwokaci obrony twierdzą, że McMichaelowie próbowali aresztować legalnego obywatela, gdy ścigali Arbery, próbując aresztować i przesłuchać go jako podejrzanego włamywacza, po tym, jak widziano, jak uciekał z pobliskiego domu w budowie.
Travis McMichael zeznał, że zastrzelił Arbery’ego w samoobronie, mówiąc, że biegnący mężczyzna odwrócił się i zaatakował pięściami, gdy przebiegł obok zaparkowanej ciężarówki, w której Travis McMichael był ze swoją strzelbą.
Prokuratorzy stwierdzili, że nie ma dowodów na to, że Arbery popełniło przestępstwa w sąsiedztwie oskarżonych. Zapisał się do technikum i przygotowywał się do nauki na elektryka, tak jak jego wujkowie.
Shaun Seals, 32-letni mieszkaniec Brunswick, pospieszył do sądu, by dołączyć do tłumu, który oklaskiwał werdykt.
„Po prostu poszliśmy być świadkami historii” – powiedział Seals, pchając swoją 10-miesięczną córkę w wózku.
Foki, które są czarne, uważają wyroki skazujące za zwycięstwo nie tylko swojej społeczności, ale także narodu.
„To nie zagoi większości ran” w długiej historii nierówności, powiedział. „Ale to dopiero początek i pokazuje, że ludzie próbują”.

READ  BioStable Science & Engineering rozpoczyna europejską komercjalizację urządzenia HAART™ 200 do anuloplastyki aorty
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.