Connect with us

Świat

Łódź kanałowa: co najmniej 27 migrantów zginęło, a więcej zaginęło po tym, jak łódź zatonęła u wybrzeży Francji

Published

on

Początkowa liczba mówi, że zginęło 31 migrantów, ale minister zmniejszył tę liczbę do 27 w późną środę.

Przed szpitalem w Calais Darmanin powiedział, że wśród zmarłych było pięć kobiet i dziewczyna. Powiedział, że uratowano dwie osoby, a jednej wciąż brakuje.

Agence France-Presse poinformowała, że ​​czterech podejrzanych o handel ludźmi zostało aresztowanych pod zarzutem bezpośredniego powiązania z skazaną na zagładę przeprawą w długim gumowym pontonie.

Prezydent Francji Emmanuel Macron i Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson obaj wyrazili przerażenie z powodu tragedii i wyrazili kondolencje rodzinom ofiar.

Macron powiedział, że jego kraj nie zamieni kanału La Manche w cmentarz i wezwał swoich europejskich odpowiedników do wzmożenia wysiłków w celu uniknięcia przyszłych tragedii.

„Chciałbym złożyć kondolencje i bezwarunkowe wsparcie Francji rodzinom ofiar i ich bliskim” – powiedział prezydent w oświadczeniu.

„Zapewniam ich, że zrobimy wszystko, aby znaleźć i potępić odpowiedzialnych, sieci przemytników, którzy wykorzystują biedę i trudy, zagrażają życiu i ostatecznie dziesiątkują rodziny” – dodał.

Macron powiedział, że Francja od kilku miesięcy współpracuje z Wielką Brytanią, aby rozbić siatki przemytnicze.

„Od początku 2021 r. dzięki mobilizacji 600 policjantów i żandarmów na północnym wybrzeżu aresztowano 1552 przemytników, a 44 siatki przemytnicze rozwiązano” – powiedział.

„Pomimo tej akcji od 1 stycznia podjęto 47 000 prób wjazdu do Wielkiej Brytanii, a nasze służby ratunkowe uratowały 7 800 migrantów”.

Regionalna prefektura morska Francji poinformowała wcześniej, że trwa akcja poszukiwawczo-ratownicza rozbitków Ulica Pas-de-Calaisi opisał to jako najgorszy wypadek na wodzie.

Minister morza Annick Girardin powiedziała, że ​​francuskie, brytyjskie i belgijskie helikoptery szukają zaginionych.

Premier Francji Jean Castex określił ten incydent jako „tragedię”. „Myślę o wielu zaginionych i rannych, ofiarach przemytników kryminalnych, którzy wykorzystują swoje trudności i niedolę” – powiedział w tweecie.

W środę do portu w Calais przypłynie łódź należąca do francuskiej ochotniczej organizacji ratownictwa morskiego Societe Nationale de Sauvetage en Mer z ciałami migrantów.

Niebezpieczne przejście

Brytyjski premier Johnson powiedział, że był „zszokowany, zbulwersowany i głęboko zasmucony utratą życia na morzu”.

READ  Japonia widzi stan wyjątkowy w regionach Tokio i Osaka pośród powodzi wirusa

„Moje myśli i kondolencje kieruję przede wszystkim do ofiar i ich rodzin. To przerażające, że cierpieli” – powiedział Johnson dziennikarzom.

„Ale chciałbym również powiedzieć, że ta katastrofa podkreśla, jak niebezpieczne jest przekraczanie kanału La Manche w ten sposób. Pokazuje też, jak ważne jest, abyśmy teraz zintensyfikowali nasze wysiłki, aby przełamać model biznesowy gangsterów, którzy wysyłają ludzi. wszelkie środki zawarte w naszych granicach… abyśmy mogli odróżnić legalnie i nielegalnie wjeżdżających ludzi.”

Dodał, że władze „nie pozostawią kamienia na kamieniu w pomysłach biznesowych handlarzy i gangsterów… którym morderstwo dosłownie uchodzi na sucho”.

Johnson powiedział, że nadszedł czas, aby Wielka Brytania, Francja i Europa „wzmocniły się” i współpracowały. Jego rzecznik powiedział, że powinien przewodniczyć posiedzeniu Komitetu ds. Nagłych Wypadków Cobra w odpowiedzi na tragedię.

Minister spraw wewnętrznych Wielkiej Brytanii Priti Patel powiedziała w oświadczeniu, że tragedia „służy jako najwyraźniejsze przypomnienie niebezpieczeństw związanych z przeprawami przez kanały, zorganizowanymi przez bezwzględne gangi przestępcze”.

Dodała: „Będziemy nadal współpracować z Francją i innymi europejskimi partnerami, aby odstraszyć migrantów od tych śmiertelnych podróży”.

W poniedziałek francuskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poinformowało, że wysyła sprzęt i pojazdy o wartości ponad 11 mln euro (12,3 mln USD) „na 130-kilometrowy odcinek wybrzeża od Dunkierki do Wielkiej Brytanii na podstawie umowy z brytyjską zatoką Somme ”.

Dodał, że „policja i żandarmi będą mieli dodatkowe środki na przeprowadzenie misji zwalczania nielegalnej imigracji”.

W zeszłym tygodniu 243 osoby zostały uratowane w Kanale La Manche podczas próby przedostania się do Wielkiej Brytanii.

Jak podaje brytyjska agencja informacyjna PA Media, w tym roku przez kanał La Manche do Wielkiej Brytanii na małych łodziach przepłynęło ponad 25 700 osób. To trzy razy więcej niż w całym 2020 roku, donosi PA.

READ  Sinciang Ujgurowie: Wielka Brytania karze przedsiębiorstwa, które nie ujawniają przywozu związanego z regionem Chin

Amy Cassidy i Joseph Ataman z CNN przyczynili się do powstania tego raportu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *