Connect with us

technologia

Technologia podłóg elastycznych tchnie nowe życie w stare podłogi

Published

on

Technologia podłóg elastycznych tchnie nowe życie w stare podłogi

W obliczu ciasnych zasobów siły roboczej i ograniczonych budżetów wiele organizacji staje się kreatywnych i stara się robić więcej za mniej. Może to oznaczać odkładanie mniej ważnych zadań, takich jak wymiana starych, zniszczonych wykładzin podłogowych. Na szczęście istnieją nowe technologie, które mogą zaktualizować stare podłogi, nawet przy ograniczonym budżecie.

Wymiana podłogi może być przełomem. Umożliwia kontynuowanie imprez sportowych i lekcji wychowania fizycznego w szkołach i może zaoszczędzić agencjom rządowym tysiące dolarów, zapobiegając wpadkom. Placówki medyczne mogą skrócić przestoje, renowując podłogę zamiast jej wymiany. Dzięki rozwiązaniom do odnawiania podłóg zarządcy obiektów mogą zwiększyć produktywność i obniżyć koszty – z korzyścią dla zrównoważonego rozwoju.

Przekształć elastyczne podłogi

Renowacja podłogi polega na zeszlifowaniu i wyczyszczeniu istniejącej elastycznej podłogi, a następnie zastosowaniu nowej kombinacji koloru, wzoru i wykończenia. Proces renowacji przekształca przestrzeń bez kosztów i czasu związanego z wyrywaniem i wymianą wykładzin podłogowych.

Proste nakładanie elastycznych powłok podłogowych na istniejące wykładziny podłogowe skraca przestoje systemu. W zależności od obszaru, który ma zostać odnowiony, możesz przekształcić podłogi w ciągu kilku godzin zamiast dni lub tygodni. Menedżerowie obiektów oszczędzają czas, a firma może szybko wznowić działalność, jak pokazują poniższe przykłady:

  • Zespół ds. obiektów szkolnych przekształcił zniszczoną i niebezpieczną podłogę sportową w kolorową i bezpieczną przestrzeń do ćwiczeń fizycznych. Stara podłoga sportowa była tak zniszczona, że ​​ledwo było widać linie gry. Ze względu na wysokie koszty wymiany elastycznej nawierzchni sportowej remont sali gimnastycznej opóźniał się o lata. Nowa podłoga nie wchodziła w grę, ale niedrogi system zastępczy stanowił rozwiązanie. Nowa podłoga w połączeniu ze świeżą farbą na ścianach i suficie oraz nowym oświetleniem zapewniły studentom, wykładowcom i pracownikom nowoczesną i bezpieczną przestrzeń.
  • Grupa strażaków ochotników chciała przekształcić stary magazyn w centrum szkoleniowo-multimedialne – i udało się to w zaledwie cztery dni. Nie mając budżetu na nową podłogę, zespół zdecydował się na elastyczny system wymiany podłóg. Przestrzeń, uzupełniona o nowo powlekaną podłogę, została przekształcona poprzez funkcjonalną, trwałą i przyjazną dla środowiska renowację.
  • Okręg szkolny zaoszczędził ponad 40 000 dolarów dzięki renowacji podłóg zamiast całkowitej wymiany podłóg. W dzielnicy powstały posadzki, które wytrzymają duży ruch pieszy, zachowując przy tym estetyczny, spójny design. Ponieważ proces odnawiania wyeliminował powtarzające się koszty polerowania podłogi, dzielnica była w stanie osiągnąć dalsze oszczędności pracy przez cały okres użytkowania podłóg. Dzielnica mogła wykorzystać część zaoszczędzonych w budżecie środków na kolejny projekt polegający na wymianie dodatkowej posadzki w dzielnicy.

Spraw, aby stary beton wyglądał jak nowy

Odnowienie to nie tylko opcja dla elastycznych wykładzin podłogowych. Obiekty mogą również odnawiać betonowe podłogi w pomieszczeniach.

Większość posadzek betonowych w pomieszczeniach matowieje z czasem i wymaga polerowania co kwartał lub pół roku, co często wiąże się z pracochłonnym procesem z użyciem silnych chemikaliów. Podobnie jak w przypadku procesu elastycznej odnowy, wewnętrzne systemy odnowy betonu tworzą wyraźną warstwę ochronną na powierzchni, eliminując potrzebę polerowania lub polerowania
Betonowe podłogi nigdy więcej. Do odnawiania betonu stosuje się produkty przyjazne dla środowiska, które nie zagrażają jakości powietrza w pomieszczeniach.

Polegaj na zrównoważonym rozwoju dzięki przyjaznym dla środowiska wykładzinom podłogowym

Ponieważ zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszy dla obiektów, rośnie liczba produktów i systemów, które mogą zaspokoić tę potrzebę. Rozwiązania na bazie wody są obecnie standardem branżowym w zakresie zdrowszych, trwałych i trwałych wykończeń podłóg.

Studium wg IVL Szwedzki Instytut Badań nad Środowiskiem (IVL) odkryło, że wymiana elastycznych powierzchni podłogowych może skutkować zmniejszeniem śladu węglowego Twojego obiektu nawet o 92% i 95% oszczędnością zasobów energii w porównaniu z wymianą powierzchni podłogowych. Badanie IVL wykazało również, że szwedzkie budynki publiczne i komercyjne wymieniają co roku 27 milionów metrów kwadratowych podłóg, podczas gdy inne kraje odnotowują podobne liczby.

Z łatwością zadbaj o odrestaurowaną podłogę

Wymiana podłogi jest wydajnym i opłacalnym rozwiązaniem, gdy zrozumiesz tajniki konserwacji nowej powierzchni. Postępując zgodnie z tymi trzema kluczowymi wskazówkami dotyczącymi pielęgnacji, pielęgnacja podłogi może być niedrogim i łatwym procesem
odnowiona podłoga:

  • Współpracuj tylko z zespołami konserwacyjnymi, które są odpowiednio przeszkolone w zakresie pielęgnacji powierzchni podłogi i używają wyłącznie produktów i sprzętu wysokiej jakości.
  • Opracuj plan konserwacji i postępuj zgodnie z nim.
  • Używaj mat podłogowych w miejscach o dużym natężeniu ruchu, aby złapać brud. Regularnie czyść lub wymieniaj maty, aby zapobiec osadzaniu się brudu na podłodze.
READ  Defense24 DAY: 5. edycja największej konferencji poświęconej obronności i bezpieczeństwu w Europie Środkowo-Wschodniej
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *