Connect with us

technologia

Tak to jest, gdy robot maluje paznokcie za 10 USD — KION546

Published

on

Autorstwa Rachel Metz, CNN Business

Pewnego kwietniowego popołudnia w Target wrzuciłem kilka rzeczy do kosza – płatki śniadaniowe, ciasteczka, dziecięce okulary przeciwsłoneczne – a potem usiadłem w alejce pełnej kosmetyków, wsunąłem jedną rękę do przypominającej pudełko maszynę i pozwoliłem robotowi pomalować moje paznokcie .

Wyprodukowane przez firmę o nazwie w zegarku, robot stacjonuje w sklepie Target w Walnut Creek w Kalifornii. Klienci najpierw rezerwują i płacą za wizytę online, a następnie wkładają rękę do maszyny (która wygląda bardzo podobnie do drukarki), która nakłada lakier do paznokci na paznokieć, nie pozostawiając po sobie śladów pędzla. Przynajmniej na razie nie jest całkowicie sam: podczas dwóch wizyt, w których uczestniczyłem, obecny był (człowiek) asystent, który pomógł wyjaśnić proces i wyeliminować wszelkie błędy maszyny, takie jak: B. Polskie przepełnienia lub niechlujne krawędzie.

Dodano roboty mechaniczne trzy sklepy docelowe (dwóch w San Francisco Bay Area, jeden w rodzinnym stanie Target, Minnesota), które rozpoczną się w lutym jako część małego testu, aby zobaczyć, jak klienci korzystają z tego typu usług kosmetycznych w podróży. Renuka Apte, dyrektor generalny i założyciel Clockwork, powiedział, że maszyny zostaną dodane do trzech kolejnych sklepów Target w okolicy Dallas-Fort Worth 11 maja. Malowanie paznokci kosztuje 10 USD (chociaż Clockwork oferuje obecnie 2 USD zniżki dla klientów, którzy po raz pierwszy używają) i podobno zajmuje około 10 minut lub mniej.

Roboty od dawna są powszechne w środowiskach komercyjnych, ale w większości pozostają nowością wśród konsumentów (może się z nimi spotykać od czasu do czasu) Robot do przygotowywania frytek, Robot baristalub robot dostawczy, aby wymienić tylko kilka). Maszyny Clockwork są próbą upowszechnienia takich robotów w życiu codziennym; Są przeznaczone dla osób, które chcą czegoś między manicure na siedząco (który może być kosztowny i czasochłonny) a lakierem do paznokci „zrób to sam” (który, jeśli jesteś taki jak ja, może być bardzo brudny).

READ  Polska i Gruzja mają wspólną komisję międzyrządową - ministerstwo

„Czuję, że większość ludzi, którzy chcą regularnie zajmować się urodą, nie zawsze ma na to czas” – powiedział Apte w rozmowie z CNN Business.

Kamery, dane i algorytmy

Apte powiedziała, że ​​wymyśliła Clockwork, który założyła z Aaronem Feldsteinem w 2018 roku, częściowo po to, by rozwiązać swój własny problem.

Aby pomalować paznokcie, maszyny Clockwork opierają się na kamerach, danych i algorytmach. Kładziesz palec na podparciu palca i wsuwasz go do maszyny, gdzie dwie kamery szybko wykonują około 100 zdjęć paznokcia. Według Apte obrazy te służą do tworzenia chmury punktów 3D, która pokazuje kształt paznokcia, a te dane są wykorzystywane do ustalenia, gdzie znajdują się krawędzie paznokcia. Te informacje są następnie wykorzystywane przez algorytmy, które ustalają, jak (i ​​jak szybko) pipeta dozownika lakieru do paznokci maszyny powinna się poruszać, aby nałożyć kolor na paznokieć.

Clockwork dodaje również adnotacje do tych obrazów paznokci i dodaje je do zbioru danych używanego do ulepszania oprogramowania firmy do lakierowania paznokci.

Może nie brzmi to tak skomplikowanie, ale Apte powiedział, że różnice w stromości ludzkich paznokci – w połączeniu ze zmieniającą się lepkością lakieru do paznokci w zależności od sposobu jego nałożenia – sprawiają, że jest to trudne przedsięwzięcie dla robota.

Maszyna wykorzystuje jednorazową pipetę, która pobiera pastę z maleńkich, wstępnie napełnionych butelek; Apte powiedziała, że ​​ona i Feldstein początkowo eksperymentowali z użyciem pędzli do nakładania past polerskich, ale ostatecznie uniknęli ich z różnych powodów (pędzle mają tendencję do twardnienia i przechowywania bakterii, jeśli nie są odpowiednio czyszczone).

Kelsie Marian, starszy dyrektor ds. analityki w firmie Gartner, która zajmuje się dużymi sprzedawcami detalicznymi i sposobem korzystania z technologii, zauważyła, że ​​sprzedawcy od lat eksperymentują z robotami, zwłaszcza do zadań takich jak zarządzanie zapasami i sprawdzanie cen. Dzięki temu konsumenci coraz bardziej komfortowo widzą takie rzeczy w sklepach. Ponadto, doświadczenie firmy Clockwork w lakierowaniu paznokci to kolejny wybór, który detaliści mogą zaoferować swoim klientom.

READ  Obniżki cen Prime Day wracają do Best Buy: 55 USD Fire Tablet, 45 USD Echo Show 5, 30 USD Fire TV Stick 4K i więcej

„Jest tu pewien aspekt, gdybym miał czas, aby wejść, usiąść i mieć pełne doświadczenie, zrobiłbym to, ale chcę też mieć możliwość bardzo szybkiego wejścia i użycia czegoś takiego” – powiedziała.

Podobnie Apte nie postrzega Clockwork jako zamiennika tradycyjnego manicure, ale jako dodatkową usługę kosmetyczną.

„To jak dodawanie restauracji typu fast-casual lub automatów w świecie, w którym są tylko restauracje z przysiadami” – powiedziała.

Roboty nie są idealne

Roboty Clockwork nie są idealne: podczas mojej pierwszej wizyty kroplomierz, który wyciska lakier, wydawał się zatkać po pomalowaniu kilku paznokci, a niektóre z moich paznokci były tak źle pomalowane na krawędziach, że operator maszyny naprawił je ręcznie . Wykonanie płaszcza w miodowo-żółtym odcieniu zajęło około 20 minut, co jest podwójnym celem firmy.

Nie możesz też zrobić nic bardziej skomplikowanego niż nałożenie warstwy kolorowego lakieru do paznokci – jeśli chcesz, aby Twoje paznokcie były opiłowane lub nałożona warstwa ochronna, aby lakier do paznokci nie odpryskiwał, musisz zrobić to sam. (Apte powiedział, że warstwy nawierzchniowe pojawią się w maszynach Clockwork „dość niedługo”).

Apte powiedział, że większość problemów z malowaniem, które widzi Clockwork, wynika z tego, że ludzie poruszają się trochę po tym, jak maszyny zrobią zdjęcia, ale tuż przed pomalowaniem paznokci. Może to prowadzić do problemów, takich jak przepełnienie lakieru.

Mając to na uwadze, postanowiłem wrócić do Target tydzień po mojej pierwszej podróży na drugą pastę. Tym razem trzymałem ręce tak stabilnie, jak to możliwe. Może to pomogło: proces malowania był ogólnie znacznie szybszy, a moje paznokcie (tym razem jasnoczerwone) prawie nie wymagały poprawek.

Przewód CNN
™ & © 2022 Cable News Network, Inc., firma WarnerMedia. Wszelkie prawa zastrzeżone.

READ  5 legendarnych broni do zdobycia wcześnie w Tiny Tina's Wonderlands

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.