Connect with us

technologia

Tak, Amazon Luna omija zasady gier w chmurze Apple – kiedy Nvidia i Google będą?

Published

on

Możesz się zastanawiać: „Czy Amazon właśnie złamał zasady Apple App Store, wprowadzając usługę gier w chmurze na iPhone’a?” Biorąc to pod uwagę, rozumiem dlaczego Powiedziałem ci tylko w zeszłym tygodniu jak Apple nie zezwala na Google Stadia w niczym, co zbliża się do obecnej formy, i Amazon właśnie ogłosił Luna jest bardzo podobny do Stadia. Czy nie miałyby zastosowania te same zasady?

Ale prawda jest taka, że ​​Amazon ma łatwy sposób na całkowite ominięcie zasad Apple App Store – i zastanawiam się, ile czasu minie, zanim Google, Nvidia, Microsoft i inni pójdą w jego ślady.

Krótka wersja: Amazon Luna na iOS nie jest tradycyjną aplikacją. Nigdy nie pojawia się w App Store i nie musi. W jaki sposób Engadget RaportyJest to progresywna aplikacja internetowa (PWA), która jest w większości wymyślną nazwą strony internetowej, którą można uruchamiać i uruchamiać niezależnie od reszty przeglądarki internetowej. Engadget mówi, że może nawet pojawić się jako ikona na ekranie głównym, więc wygląda jak zwykła aplikacja, zanim ją dotkniesz.

Jako aplikacja internetowa jest zwolniona z zasad Apple App Store, o czym sam Apple dobrze wie – ponieważ dwa tygodnie temu Apple wspomniał o tym pomyśle w zaktualizowanych zasadach. Odważnie wykonałem ważną część:

4.9 Gry strumieniowe

Gry strumieniowe są dozwolone, o ile spełniają wszystkie wytyczne. Na przykład każda aktualizacja gry musi zostać przesłana do przeglądu, programiści muszą zapewnić odpowiednie metadane do wyszukiwania, gry muszą korzystać z zakupów w aplikacji, aby odblokować funkcje lub funkcje itp. Oczywiście zawsze istnieją otwarte aplikacje internetowe i przeglądarki internetowe, aby dotrzeć do wszystkich użytkowników spoza App Store.

Amazon stosuje obejście? Nic dziwnego. Zaskakujące jest to, że Google, Nvidia, Microsoft i inni czekali tak długo.

READ  Powiadomienie o wyprzedaży: Zaoszczędź do 500 USD na telewizorach 2022 Hisense U8H 4K Mini LED Gaming TV

Niektóre z pierwszych potwierdzonych gier Luny.
Zdjęcie: Amazon

Od dekady wiemy, że w przeglądarkę internetową możesz zagrać w najwyższej klasy grę. Jeśli przesadzę, to tylko trzy miesiące: grudzień 2010 Pisałem o streamingu Efekt masy 2 w przeglądarce internetowej oryginalnego netbooka Atom z usługą, która zostanie uruchomiona później Zmień się w PlayStation Now firmy Sony.

Od ośmiu z ostatnich dziesięciu lat Google wie, że przeglądarka internetowa może to zrobić ojczysty Przesyłaj też strumieniowo te gry: zanim przejdziesz na prowadzenie całej firmy, Sundar Pichai był tym, który to zademonstrował na scenie Google. Stadia została uruchomiona z obsługą Chromebooków i przeglądarki internetowej Chrome – ale także z aplikacją na Androida i aplikacją, która nie może grać w gry na iOS.

Tymczasem GeForce Now firmy Nvidia niedawno przeskoczył na Chromebooki tworząc wersję WebRTC swojej aplikacji, która potencjalnie otworzyła drzwi do wersji przeglądarki internetowej oprócz ich aplikacji na komputery Mac, Windows i Android – drzwi gotowe na to najwyraźniej już działa jeśli naprawdę spróbujesz Niektórzy reddytorzy mieć niedawno zgłoszone Stadia będzie również działać na iOS, jeśli myślisz, że używasz obsługiwanej przeglądarki internetowej:

Pojawiły się oczywiście pytania o to, jak dobrze te usługi radzą sobie w sieci, zwłaszcza jeśli chodzi o obsługę kontrolerów. I oczywiście, być może Google, Nvidia i Microsoft mogłyby zoptymalizować wydajność i jakość, gdyby miały natywną aplikację zamiast polegać na standardach internetowych – aw przypadku iOS, jeśli Apple opiera się na silniku przeglądarki WebKit, wszyscy muszą używać iOS -Browser używany przez Apple na. (Jest to również część zasad App Store. patrz 2.5.6.)

Ale uruchom go – najwyraźniej Amazon jest gotowy, aby zachować część sukcesu swojej nowej platformy Luna w przeglądarkach internetowych iOS.

Ponieważ Apple nie chce się ruszyć, a Amazon wskazuje drogę do przodu, może być tylko kwestią czasu, zanim inni zrobią to samo. Chociaż nie jestem do końca pewien za pośrednictwem firmy Microsoft… wyjaśnię dlaczego w przyszłej historii.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.