Connect with us

Świat

Watykan. Papież Franciszek przyjął rezygnację Prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych

Published

on

O rezygnacji Kardynała ze stanowiska poinformowało Biuro Prasowe Watykanu.

„Dzisiaj, w czwartek 24 września, Ojciec Święty przyjął rezygnację z urzędu Prefekta Kongregacji ds. Świętych i Praw związanych z Godnością Kardynała przez Jego Eminencję Kardynała Giovanniego Angelo Becciu” – napisał Autorytet Stolicy Apostolskiej w komunikacie cytowanym na stronie internetowej Archidiecezji Warszawskiej.

W komunikacie prasowym nie podano szczegółów powodów odejścia Giovanniego Angelo Becciu. Agencja ANSA ogłosiła, że ​​papież Franciszek podzielił się swoją decyzją z kardynałem Becciu podczas wieczornego spotkania.

Watykan. Giovanni Angelo Becciu zdymisjonowany

Uważa się, że rezygnacja Giovanniego Angelo Becciu była związana z zakupem drogiej nieruchomości w centrum Londynu. Uważa się, że w tym celu były kardynał wykorzystał pieniądze z Petersburga, które zostały przeznaczone na cele charytatywne papieża.

Zobacz też: Kaczyński spotkał się z Ziobrą. Zaskakujące porównanie

Giovanni Angelo Becciu uważany był za jednego z najważniejszych hierarchów Kurii Rzymskiej. Ksiądz urodził się 2 czerwca 1948 roku w Pattada na Sardynii. Święcenia kapłańskie przyjął w 1972 roku.

W 2001 roku Jan Paweł II mianował go Nuncjuszem Apostolskim w Angoli. W tym samym roku został mianowany nuncjuszem apostolskim na Wyspach Świętego Tomasza i Książęcej. W 2009 roku został przeniesiony na Kubę.

Był kardynałem od 20 maja 2018 roku, kiedy powołał go na to stanowisko Papież Franciszek. Dwa lata później został prefektem Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.

READ  Antidotum na pandemiczny smutek, które wymaga pewnego montażu
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *