Connect with us

Świat

Sześciu strażników goryli zabitych w zasadzce w Parku Narodowym Virunga, wiadomości ze świata DR Konga

Published

on

Uzbrojeni mężczyźni zabili co najmniej sześciu strażników i zranili kilku innych w zasadzce w Parku Narodowym Virunga we Wschodniej Demokratycznej Republice Konga, sanktuarium dla zagrożonych goryli górskich.

Tożsamość napastników nie była od razu jasna, powiedział Olivier Mukisya, rzecznik Virunga. Poprzednie ataki na Rangersów były oskarżane o różne bojówki walczące o kontrolę nad ziemią i zasobami naturalnymi we wschodnim Kongu.

„Potwierdzamy tę smutną wiadomość. Grupa uzbrojonych mężczyzn zaatakowała nasze pozycje w regionie Nyamitwitwi w środku Parku Narodowego Wirunga ”- powiedział Mukisya Reuterowi.

Ponad 200 strażników było zabity w przeszłości, w tym 12 kwietnia ubiegłego roku w najbardziej śmiercionośnym takim ataku w ostatnich czasach.

We wschodnim Kongu działają dziesiątki grup zbrojnych, wiele pozostałości po milicjach, które walczyły w wojnach domowych na przełomie XIX i XX wieku i pochłonęły miliony ofiar w wyniku konfliktów, głodu i chorób.

Virunga leży na zalesionych wulkanach regionu Central Afryka i jest domem dla ponad połowy światowej populacji goryli górskich.

Jest to najstarszy park narodowy w Afryce i największy rezerwat tropikalnych lasów deszczowych o powierzchni 7 800 km².

READ  Białoruś. Protest emerytów. Milicja używała granatów gazowych i ogłuszających
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *