Connect with us

Zabawa

Trzy filmy indyjskie Część międzynarodowego konkursu IFFI z 15 filmami

Published

on

New Delhi: 51. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Indiach (IFFI) zaprezentował w czwartek cykl międzynarodowych filmów, które będą rywalizować w sekcji konkursowej festiwalu. Trzy filmy indyjskie, „Most” Kripala Kality, „Pies i jego człowiek” Siddhartha Tripathy i „Thaen” Ganesha Vinayakana znalazły się na liście najlepszych filmów fabularnych z całego świata.

Na liście znalazły się również portugalskie The Domain w reżyserii Tiago Guedesa; „Into The Darkness” z Danii Andersa Refna; “Luty” reżysera Kamena Kaleva z Bułgarii i Francji; „Moja najlepsza część” Nicolasa Maury’ego; “Nigdy nie płaczę” Piotra Domalewskiego z Polski i Irlandii; oraz „La Veronica” Leonarda Medela z Chile. Piętnaście wybranych filmów będzie walczyć o Złoty Paw (najlepszy film) i Srebrnego Pawia dla najlepszego reżysera i aktora (mężczyzna i kobieta).

Akcja „Mostu” w reżyserii Kality rozgrywa się w Assam i opowiada historię Jonaki, silnej i niezależnej kobiety, która w młodym wieku wiele przeżywa. Natomiast „Thaen” Vinayakana opowiada historię pary mieszkającej z cichą córką w lesie Nilgiris.

W swoim artykule „Pies i jego człowiek” Tripathy analizuje konsekwencje projektów rozwoju przemysłowego dla ludzi. „Światło dla młodych” Korei Południowej; Hiszpański „Red Moon Tide”; Irański „Sen o Sohrabie”; „Psy nie spały ostatniej nocy” z Afganistanu i Iranu; Tajwańskie „Cichy las”; i „Zapomniani” z Ukrainy i Szwajcarii również biorą udział w konkursie.

Nagroda pieniężna Golden Peacock wynosi 40 lakh Rs, a nagroda dla najlepszego reżysera to 15 lakh Rs. Nagroda dla najlepszego aktora (mężczyzny i kobiety) obejmuje nagrodę pieniężną w wysokości 10 lakh każda.

Filmy mogą również ubiegać się o Specjalną Nagrodę Jury, która jest przyznawana filmowi lub osobie indywidualnej za ich artystyczny wkład w film. Nagroda obejmuje nagrodę pieniężną w wysokości 15 lakh Rs. IFFI, który odbywa się w Goa od 20 do 28 listopada każdego roku, powstał ze względu na Koronawirus Pandemia i teraz będzie miała miejsce od 16 do 24 stycznia.

51. edycja pokaże łącznie 224 filmy w różnych sekcjach, które po pandemii zostaną zorganizowane w układzie hybrydowym.

Zastrzeżenie: ten post został automatycznie opublikowany z kanału agencji bez żadnych zmian w tekście i nie został sprawdzony przez redaktora

READ  Czas ci pogratulować? Aktorka szybko zareagowała. Czy czwarta jest w ciąży?
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *