Connect with us

technologia

Szef Xbox, Phil Spencer, wzywa do wprowadzenia programu blokowania międzyplatformowego

Published

on

Dyrektor generalny Xbox, Phil Spencer, ujawnił, że Microsoft chce pomóc pozbyć się złych graczy z krajobrazu gier online, tworząc program wielosieciowy, z zakazami, które dotyczą na przykład Xboxa, przeniesionymi na sieci innych firm.

Rozmawiać z New York TimesSpencer przyznał, że było to „trudne” do wykonania, ale ma nadzieję, że pewnego dnia to zobaczy.

„Byłbym zachwycony, gdybyśmy byli w stanie to zrobić – jest to trudne zadanie dla branży – jeśli ktoś zostanie zbanowany w jednej z naszych sieci, czy istnieje sposób, abyśmy mogli zbanować go w innych sieciach?” powiedział.

Alternatywnie, Spencer powiedział, że przyjmie system, który pozwoli graczom na przeniesienie ich „Listy zablokowanych użytkowników” na inną platformę. „I chciałbym zabrać je do innych sieci, w których gram. Więc to jest grupa ludzi, z którymi nie gram w gry wideo – powiedział.

W wywiadzie Spencer mówił również o tym, jak Microsoft wykorzystuje sztuczną inteligencję na Xboksie do „monitorowania nastroju rozmowy”, aby wykryć „kiedy rozmowa dochodzi do destrukcyjnego punktu”. W interfejsie użytkownika konsoli Xbox znajduje się również przycisk Zgłoś użytkownika, który służy do zgłaszania złego zachowania.

Gry Call of Duty Activision mają Wieloplatformowa strategia blokowania. Gracze, którzy oszukują lub angażują się w inne złe zachowanie, zostaną zablokowane na wszystkich platformach, nawet tych, na których nigdy nie grali.

Jak wspomniał Spencer, wieloplatformowy system blokowania na poziomie systemu najwyraźniej wymagałby współpracy właścicieli różnych sieci, co może utrudnić sprawę. Był jednak czas, kiedy cross-play między Xbox i PlayStation wydawał się mało prawdopodobny, ale teraz jest stosunkowo powszechny, ponieważ konkurencyjne firmy decydują się na bliższą współpracę.

READ  Dzięki Dolby Atmos, TCL wprowadza na rynek nowe soundbary Roku Ready Alto
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *