Connect with us

Świat

Jako środek ostrożności, FAA na krótko uziemił samolot w zachodnich Stanach Zjednoczonych

Published

on

Samolot Boeing 777-200 United Airlines Holdings Inc. na płycie lotniska międzynarodowego San Francisco (SFO) w San Francisco, Kalifornia, Stany Zjednoczone, w czwartek 15 października 2020 r.

David Paul Morris | Bloomberg | Obrazy Getty

WASZYNGTON – Federalna Administracja Lotnictwa ogłosiła we wtorek, że tymczasowo zawiesiła odloty z niektórych lotnisk na zachodnim wybrzeżu w poniedziałek wieczorem, środek zapobiegawczy, który miał miejsce mniej więcej w tym samym czasie, gdy wystrzelono północnokoreański pocisk balistyczny.

Nie jest jasne, czy te dwa wydarzenia są ze sobą powiązane.

FAA poinformowało we wtorek, że „regularnie podejmuje środki ostrożności. Analizujemy proces wokół tego przystanku, tak jak robimy to po wszystkich takich wydarzeniach ”.

Przedstawiciel USA powiedział agencji Reuters, że FAA wstrzymała operacje na mniej niż 15 minut „w oparciu o wstępne doniesienia o wydarzeniach w regionie Indo-Pacyfiku, bez żadnego bezpośredniego związku z wystrzeleniem rakiety”.

W oświadczeniu w poniedziałek wieczorem Amerykańskie Dowództwo Wojskowe Indo-Pacyfiku, dowództwo bojowników geograficznych odpowiedzialne za region, potwierdziło wystrzelenie rakiety przez Koreę Północną.

„Jesteśmy świadomi wystrzelenia rakiety i ściśle konsultujemy się z naszymi sojusznikami i partnerami. Chociaż uważamy, że to wydarzenie nie stanowi bezpośredniego zagrożenia dla personelu USA, terytorium USA lub naszych sojuszników, wystrzelenie rakiety podkreśla destabilizujący efekt „programu nielegalnej broni KRLD”, napisano w rozkazie, odnosząc się do Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej.

Ludzie przechodzą obok ekranu telewizyjnego, który testował pocisk naddźwiękowy 11 listopada, mniej niż tydzień po tym, jak Pjongjang poinformował, że przetestował pocisk naddźwiękowy.

Antoniego Wallace’a | AFP | Obrazy Getty

Test rakietowy w poniedziałek, druga znana północnokoreańska premiera za tydzień, pochodził z północnej prowincji Jagang i według Połączonych Szefów Sztabów Korei Południowej przebył około 430 mil przed rozbiciem się na Morzu Bałtyckim.

READ  Dlaczego szczyt Putina byłby ogromnym ryzykiem dla Bidena

W zeszłym tygodniu Pjongjang powiedział, że z powodzeniem przetestował zaawansowany pocisk hipersoniczny.

Tymczasem rzecznik Pentagonu John Kirby powiedział w poniedziałek, że USA nadal badają, czy ten test jest naddźwiękowym pociskiem ze zwrotną głowicą.

Zgodnie z rezolucjami Rady Bezpieczeństwa ONZ, Korea Północna zakazuje wszelkich testów rakiet balistycznych.

Testy rakietowe, które następują po serii testów uzbrojenia w 2021 r., podkreślają ambicje trzeciego pokolenia północnokoreańskiego przywódcy Kim Dzong Una, aby rozszerzyć zdolności wojskowe w obliczu opóźnionych rozmów nuklearnych ze Stanami Zjednoczonymi.

Pod jego rządami wycofane państwo przeprowadziło najpotężniejszą próbę nuklearną, wystrzeliło swój pierwszy ICBM i zagroziło wystrzeleniem pocisków na wody w pobliżu amerykańskiego terytorium Guam.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *