Connect with us

Zabawa

Szef turystyki na Ukrainie spogląda poza tragedię wojny na pełną nadziei przyszłość turystyki

Published

on

weź skift

Gdyby nadzieja miała nazwę, można by ją nazwać Ukrainą. Kiedy rosyjska agresja zatrzymała rozwój turystyki w kraju, chęć branży do odniesienia sukcesu jest widoczna nawet w środku wojny.

Peden Doma Bhutia

„Rosja walczy o przeszłość, a Ukraina walczy o przyszłość, a przyszłość zwycięży”. Tymi mocnymi słowami Mariana Oleskiv, przewodnicząca Państwowej Agencji Rozwoju Turystyki Ukrainy, zwróciła się do publiczności Skift Global Forum w środę w Nowym Jorku.

Oleskiv podziękował tym, którzy stali po stronie Ukrainy i miał nadzieję, że kraj ten otrzyma podobne wsparcie, ponieważ stara się budować przyszłość ukraińskiej turystyki.

Kiedy Oleskiv objął stanowisko prezesa ds. turystyki na Ukrainie w 2020 roku, powiedziała, że ​​nie ma pojęcia, że ​​ma do czynienia nie tylko z pandemią, ale także z wojną w kraju.

Ponieważ jednak kraj oczekuje powojennej przyszłości, Oleskiv powiedział, że turystyka będzie głównym przełomem dla gospodarki Ukrainy. „Nauczyliśmy się żyć podczas wojny, a turystyka krajowa powoli się odradza, osiągając nawet 50 procent liczby sprzed inwazji”.

Gdy Ukraina próbuje odbudować swój przemysł turystyczny, którego koszt szacuje się na około 20 miliardów dolarów, Oleskiv wezwał światowe wsparcie.

Przed rosyjską inwazją Ukraina próbowała wykorzystać swoje położenie geograficzne do rozwijania produktów turystycznych na rynki Europy, Ameryki i Bliskiego Wschodu.

W 2021 r. kraj przyjął trzy miliony osób podróżujących w celach rekreacyjnych i biznesowych, a priorytetowymi rynkami były Stany Zjednoczone, Polska, Turcja, Niemcy i kraje Zatoki Perskiej.

„Reżim bezwizowy dla krajów Zatoki Perskiej miał znaczący wpływ na rozwój turystyki z tych krajów, pomimo pandemii Covid” – powiedziała, dodając, że wielu turystów przybyło również z nowszych rynków.

Przed wojną Ukraina pracowała także nad rozwojem infrastruktury. W latach 2020-2021 krajowi udało się zrehabilitować o 30 procent więcej dróg niż w ciągu ponad dekady, powiedział Oleskiv.

READ  Kto ma szczęście umawiać się z Michele Morrone?

Odzwierciedlając ambicje ukraińskiego prezydenta, by wyzwolić Krym, który jest obecnie przekształcany przez Rosję w bazę wojskową, Oleskiv nazwał go jednym z najbardziej znaczących celów turystycznych Ukrainy i z pewnością pomoże półwyspie odzyskać utraconą świetność.

Nakreślając mapę drogową odbudowy Krymu pod marką Crimea 365, Oleskiv powiedział, że produkt krajowy brutto półwyspu wzrośnie ponad dwukrotnie w ciągu następnej dekady.

„W obliczu trwającej wojny wiemy, że jest dużo niepewności, ale jesteśmy pewni, że Krym jest częścią Ukrainy i odbudujemy go” – powiedziała.

Podzieliła się również ukraińskimi planami przekształcenia Krymu w całoroczny kurort turystyczny, integrujący infrastrukturę rozrywkową i kulturalno-historyczną w unikalny ekosystem Morza Czarnego.

Oleskiv otrzymała owację na stojąco od obecnych na zakończenie jej emocjonalnej prezentacji.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.